Gemlik’te yol çalışmasında tarihi kalıntılar bulundu

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yol yapım çalışması sırasında tarihi kalıntılar bulundu. Kalıntıların M.Ö. 3’üncü yüzyıla ait olduğu, bölgede eski bir kemer ile lahitlerin de olabileceği belirtildi.

Gemlik’te yol çalışmasında tarihi kalıntılar bulundu
Gemlik’te yol çalışmasında tarihi kalıntılar bulundu
GİRİŞ 30.09.2022 19:27 GÜNCELLEME 30.09.2022 19:27

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Balıkpazarı Mahallesi ile Cumrhuriyet Mahallesi'ni birbirine bağlayacak olan viyadüğün inşaatı için sürdürülen yol çalışmaları sırasında tarihi kalıntılar bulundu.

Bölgedeki çalışmalar durdurulurken, güzergah üzerinde başka bir noktada başlatılan çalışmalar arkeologlar eşliğinde yürütülüyor. Bulunan tarihi kalıntıların M.Ö. 3’üncü yüzyıla kadar dayandığı, bölgede eski bir kemer ile lahitlerin de bulunabileceği değerlendiriliyor.

Bölgedeki yol çalışmaları daha önce Anıtlar Kurulu’nun izni olmadığı için durdurulmuş, ardından çalışmalara yeniden başlanmıştı.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul'da müthiş geri dönüş! Galatasaray sonunu getiremedi
6 gezegenin senkronize hareket ettiği bir güneş sistemi keşfedildi