Yargıtay Başkanlığı en az ilköğretim mezunu personel alımı! İŞKUR üzerinden başvuru...

Yargıtay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam etmek üzere 7 farklı unvanda en az ilköğretim mezunu olmak üzere toplamda 279 kişilik personel alımı yapıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuru şartları ve hangi kadrolara kimlerin alınacağı haberimizde…

Yargıtay Başkanlığı en az ilköğretim mezunu personel alımı! İŞKUR üzerinden başvuru...
Yargıtay Başkanlığı en az ilköğretim mezunu personel alımı! İŞKUR üzerinden başvuru...
GİRİŞ 11.06.2021 16:46 GÜNCELLEME 11.06.2021 16:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilana göre; Yargıtay Başkanlığı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 279 sürekli işçi alınacaktır.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

 1. Aşçı Uzmanlık Alanı: Hamur, Pasta, Tatlı ustası

 2. Aşçı Uzmanlık Alanı: Dönerci, Kebapçı, Pideci ustası

 3. Aşçı Uzmanlık Alanı: Et hazırlık, Kasap ustası

 4. Aşçı Uzmanlık Alanı: Sıcak yemek ustası

 5. Garson

 6. Temizlik Görevlisi

 7. Bahçıvan - Peyzaj Bahçıvanı

Başvuru Genel Şartları Neler?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 

 • Kamu haklarından mahrum olmamak, 

 • Sınavın son başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak, 

 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

 • Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak, 

 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak) 

 • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak, 

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak, 

 • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 •  Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. 

 • Ankara ilinde ikamet edenler başvuru yapabilecektir. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır. İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılacaktır. 

 • Ön lisans düzeyindeki işçi talebimize, ilgili KPSS puan türünden 60 ve üzeri puan almış olanlar başvurabilecek olup, İŞKUR tarafından KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, açık iş sayısının 4 katı aday liste halinde Başkanlığımıza gönderilecektir. Bu adaylar için kura çekimi yapılmayacaktır. 

 • İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki başvuruların tamamı kura çekimi için Başkanlığımıza gönderilecektir. 

 • İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi gereğince, istihdam edilecek kadro sayısının dört katı aday asıl, dört katı aday yedek olarak, noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. 

 • Mesleki tecrübenin belgelenmesi gerekmekte olup, mesleki tecrübenin belirlenmesinde başvurulan mesleki alanda sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle geçen hizmet süreleri dikkate alınacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Yargıtay Başkanlığı 279 Kadrolu İşçi Alımı için başvurular İŞKUR üzerinde başladı. Adaylara başvuru için 4 günlük süre verilmiş olup en geç 11 Haziran 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştireceklerdir. Şartları uyan adaylar, başvurularını 07.06.2021 – 11.06.2021 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız!

YORUMLAR 1
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Ankara dışındakiler basvuramiyor malesef
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD Merkez Bankası FED'den faiz kararı! FED Ocak 2022 faiz açıklaması!
Dünyanın en zenginleri büyük para kaybetti! Tek kazanan Warren Buffet oldu