Afyon Kocatepe Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son...

Afyon Kocatepe Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara toplamda 74 personel alımı yapacağını ilan etti. İşte başvuru sürecine dair merak edilen tüm detaylar...

Afyon Kocatepe Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son...
Afyon Kocatepe Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 22.02.2023 09:30 GÜNCELLEME 22.02.2023 10:13

Afyon Kocatepe Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 (B) maddesi uyarınca, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapacağını açıklayan kurum adaylardan en az 50 KPSS puan şartı aradığını belirtti. İşte kadro ve detaylarına ait ayrıntılar

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi personel alımı 8 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 22 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Ahmet Necdet Sezer Kampüsü/Gazlıgöl Yolu Üzeri AFYONKARAHİSAR adresinde yer alan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuruda bulunabilecek.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1) İş Talep Formu (https://aku.edu.tr/ adresinden sözleşmeli personel ilanına giriş yapılarak temin edilecektir)

2) Öğrenim Belgesi/Diploma (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

3) a- Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) puan grubu sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı ) b- Önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93) puanı sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı) c- Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul ) mezunları için 2022 KPSS (P94) puan grubu sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

4) Adli Sicil Belgesi (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

5) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6) Şoför adaylar için ehliyet fotokopisi

7) Güvenlik Görevlisi kadrosuna müracaat edecekler için süresi dolmamış güvenlik görevlisi kimlik kartı fotokopisi veya sertifika

8) Aşağıda aranacak şartlar kısmında belirtilen diğer ruhsat, sertifika, belgeler vb.

BAŞBURU ŞARTLARI NELER?

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Bu Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
c) Bu Kanunun 41. maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
ç) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
d) Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
e) Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
f) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.
g) 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel ve akıl hastalığı bulunmamak.

2- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen genel şartlar ile tabloda belirtilen özel şartların yanında ayrıca aşağıda belirtilen özel şartlar da aranır:

a) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
b) Resmi kurum ve kuruluşlarda daha önceden sözleşmeli olarak istihdam edilmiş olanlarda; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle, kuramlarınca sözleşmesi feshedilmemiş olmak.
c) Resmi kurum ve kuruluşlarda daha önceden sözleşmeli olarak istihdam edilmiş olanlarda, önceki sözleşme dönemi içinde (ilgili mevzuat hükümlerinde belirlenen istisnalar hariç) sözleşmeyi tek taraflı fesih etmiş ise; fesih tarihinden itibaren bir (1) yıllık süreyi geçirmiş olmak.

3- Başvuracak adaylarda ilgili 2022 yılına ait KPSS puanları esas alınarak sıralama yapılacaktır. 2022 KPSS (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların başvurduğu pozisyonun KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
15 Temmuz'un konuşulmayan yanı: Karanlık eller sadece darbecilerin değildi!
Yakın takip başlıyor! Uymayan memura ceza verilecek