Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı! Başvuru için bugün son...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu belirtilen kadrolara toplamda 186 personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı! Başvuru için bugün son...
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 28.02.2023 09:10 GÜNCELLEME 28.02.2023 09:36

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Güvenlik Görevlisi, Hemşire, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri, Programcı, Tekniker, Teknisyen ve Destek Personeli kadrolarına personel alımı yapılacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum KPSS puan sıralamasını esas alarak yukarıda belirtilen kadrolara görevlendirme yapacak. İşte merak edilen tüm detaylar...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı başvuruları 14 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 28 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Sivas Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Başvuru formu (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır). 

2) Mezuniyet belgesi (Barkodlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir. Barkodlu belgenin olmaması durumunda diplomanın noter onaylı sureti kabul edilecektir). 

3) 2022 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi. 

4) Tecrübe istenen pozisyonlara başvuran adaylar için, Çalışma Belgesi ve SGK dökümü (Barkodlu edevlet çıktısında meslek kodu ve primli gün sayısı aranacak). 

5) Sertifika veya Belge (Başvurulan unvanda isteniyorsa fotokopisi, aslı görülerek fotokopisi alınacaktır).

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

  • 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

  • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.

  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

  • Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verenler, beyanda bulunanlar veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sözleşme yapılmış olsa dâhi feshedilir.

  • Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  • İlan edilen sözleşmeli pozisyonlara müracaat edecek adayların görevini yapmaya engel olacak sağlık sorununun ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun bulunmaması gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ata Emre Akman cinayetinde karar!
Taraftarlar hazırlansın! Immobile, İstanbul'a geliyor