İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru için son 2 gün...

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolar için toplamda 109 personel alımı yapacağını ilan etti. Bazı kadrolar için KPSS puan şartı aramayan kurum bazı kadrolar için ise sadece KPSS sınavına girme şartı arıyor. İşte merak edilen tüm ayrıntılar...

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru için son 2 gün...
İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru için son 2 gün...
GİRİŞ 25.02.2023 12:50 GÜNCELLEME 25.02.2023 14:51

İstanbul Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Temizlik Görevlisi, Laborant, Eczacı, Kütüphaneci ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıkladı. Toplamda 109 sözleşmeli personel görevlendirmesi gerçekleştirecek olan kurum bazı kadrolar için KPSS şartı aramazken bazı kadrolar için sadece KPSS sınavına girme koşulu arıyor. İşte detaylar...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İstanbul Üniversitesi personel alımı başvuruları 10 Şubat 2023 tarihinde başlatıp 27 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar www.iuc.edu.tr ve https://personel.iuc.edu.tr/ adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1) Fotoğraflı Başvuru Formu

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.)

3) Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.) (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

4) 2022 KPSS Sonuç Belgesi

5) Askerlik Belgesi (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

6) Deneyim şartı istenen kadrolar için Deneyimli Olduğunu Gösterir Belge veya SGK Dökümü

7) Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi (barkodlu e- devlet çıktısı)

BAŞBURU ŞARTLARI NELER?

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.

5-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

6- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.

7-5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

8- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

9- Adayların ilgili 2022 KPSS(B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

** Eczacı kadrosu için “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanı arasında bulunduğundan KPSS puan şartı aranmamaktadır. Mülakat sonucuna göre atama yapılacaktır.

10- İlanda belirtilen tüm kadro ve pozisyonlar için ilan tarihi itibarıyla yalnızca İstanbul ilinde ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

*Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına başvuran adayların başvuru sırasında Üniversitemiz Mediko Sosyal Merkez Biriminde boy/kilo ölçümleri yapılacak olup, ilanda belirtilen niteliklere uymayanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Köpeklerin öldürdüğü Mahra'nın babası bir kez daha yandı: Öldüğünde hiç üzülmedim
Gazzeli kızın korkusu yürekleri dağladı