Uludağ Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor...

Bursa Uludağ Üniversitesi en az 60 KPSS puan ile belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolara ilişkin detaylar ise yayınlanan ilan ile duruyuldu.

Uludağ Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor...
Uludağ Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor...
GİRİŞ 13.03.2023 09:05 GÜNCELLEME 13.03.2023 11:38

Bursa Uludağ Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Diyetisyen, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Programcı, Mühendis, Laborant, Tekniker, Teknisyen, Destek Personeli ve Büro Personeli kadrolarına 78 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını belirtti. Ayrıca kurum başvuruda bulunacak adaylardan en az 60 KPSS puan şartı arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Bursa Uludağ Üniversitesi personel alımı başvuruları 27 Şubat 2023 tarihinde başlıyor 13 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunacak.

Bursa Uludağ Üniversitesi

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Türk Vatandaşı olmak,

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3- Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

4- Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak.

7- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’ li olarak çalışıyor olmamak.

8- Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Kamu kurumlarında istihdam edilenler, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların, Yeniden Hizmete Alınma başlıklı Ek 1. maddesi “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç) halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

9- 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. (Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

10- Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak,

11- Kamu görevinden herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilenlerin başvuruları alınmayacaktır.

12- Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. (Sonucun olumlu olması durumunda ilgililerin atamaları yapılacaktır.)

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzmir'deki orman yangınında hayatını kaybetmişti: Son sözleri ortaya çıktı!
Fenerbahçe, Cenk Tosun'u açıkladı!