En az lise mezunu personel alımı yarın bitiyor! Güvenlik, Tekniker, Elektrikçi, Temizlikçi, Büro Personeli....

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. İşte merak edilen detaylar...

En az lise mezunu personel alımı yarın bitiyor! Güvenlik, Tekniker, Elektrikçi, Temizlikçi, Büro Personeli....
En az lise mezunu personel alımı yarın bitiyor! Güvenlik, Tekniker, Elektrikçi, Temizlikçi, Büro Personeli....
GİRİŞ 13.03.2023 08:50 GÜNCELLEME 13.03.2023 11:37

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası Uyarınca Büro Personeli, Destek Personeli, Mühendis, Programcı, Sağlık Teknikeri ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan kurum en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıkladı.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Personel alımı başvuruları 28 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 14 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar https://www.kmu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmında bulunan Başvuru Formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurmak koşulu ve istenilen belgelerle birlikte Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi Rektörlük Binası 1. Kat Personel Daire Başkanlığına mesai saatleri içerisinde şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Başvuru Formu, (İlan başvuru tarihleri içinde, http://www.kmu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmından temin edilecektir)

2- Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ya da barkodlu e-Devlet çıktısı,

3- Kimlik kart fotokopisi,

4- KPSS (B) grubu puanını gösterir barkodlu ÖSYM sonuç belgesi,

5- SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (Barkodlu e-Devlet çıktısı)

6- Yukarıdaki tabloda başvuru yapılacak pozisyona ilişkin aranılan nitelikler bölümünde istenilen sertifika ve belgeler, (Hijyen belgesi, YDS ve dengi yabancı dil belgesi, özel güvenlik kimlik kartı, boy-kilo belgesi vb.),

7- 1 adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş olacak ve başvuru formuna yapıştırılacak).

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lise mezunları için 2022 KPSS (P94), önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) puan türü esas alınacaktır.

4- 18 yaşını doldurmuş olup 01 Ocak 1993 ve sonrasında doğmuş olmak,

5- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

6- Kamu görevinden ihraç edilenler başvuru yapamayacaklardır.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Adalar'da İETT'ye minibüs tepkisi sürüyor
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?