KPSS 55 Puan şartı aranıyor! ODTÜ 156 personel alımı başvuru tarihi ne zaman bitiyor?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru süreci ve tarihine ilişkin merak edilen detaylar ise açıklandı.

KPSS 55 Puan şartı aranıyor! ODTÜ 156 personel alımı başvuru tarihi ne zaman bitiyor?
KPSS 55 Puan şartı aranıyor! ODTÜ 156 personel alımı başvuru tarihi ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 17.03.2023 09:10 GÜNCELLEME 17.03.2023 09:41

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca Büro Personeli, Güvenlik Görevlisi, Tekniker, Teknisyen, Şoför, Yemek Hizmetleri, Temizlik Görevlisi ve Basit Bakım kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam gerçekleştireceğini açıklayan kurum, yine adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor. 

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor!İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor!

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi personel alımı 1 Mart 2023 tarihinde başlayıp 20 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Aday http://pdb.metu.edu.tr adresinde yer alan başvuru dilekçesini eksiksiz doldurmak koşulu ve gerekli diğer belgelerle birlikte üniversitenin Evrak ve Arşiv Müdürlüğüne elden, posta ya da kargo yoluyla evrakları ulaştırarak başvuru sürecini tamamlayacak.

ODTÜ Kampüs

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

2. Diplomanın okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi.

3. 2022 yılı KPSS sonuç belgesi. (Üzerinde doğrulama kodu bulunan ve başvurulan pozisyonun gerektirdiği puan türünü içeren: (P3), (P93) veya (P94))

4. Askerlik Durum Belgesi (e-devlet üzerinden barkodlu belge) (Erkek adaylar için)

5. Adli Sicil Kaydı (e-devlet üzerinden barkodlu belge)

6. Destek Personeli/Basit Bakım ve Destek Personeli/Yemek Hizmetleri pozisyonuna başvuranlar için gereken Sertifika, Ustalık ya da Kalfalık belgesi.

7. e-devlet kapısı üzerinden tüm hizmet bilgilerini içerir (4A, 4B ve 4C Tescil) barkodlu “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/İşyeri Unvan Listesi”.

8. Tecrübeye ilişkin olarak SGK dökümünden ayrıca olmak üzere görev ve pozisyon bilgisini içerir çalıştığı kurumdan alınacak onaylı belge.

9. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuranlar için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı.)

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

2. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Askerliğini yapmış, tecil ettirmiş ya da muaf olmak). Koruma ve Güvenlik Görevlisi için başvuracak adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir.

3. Tüm pozisyonlar için son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak (Doğum tarihi:21.03.1988(dahil)-20.03.2005(dahil) aralığında olanlar kabul edilir.)

4. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.

5. Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi (40) saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak ve vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak (İlgili hususlarda beyan dilekçesi müracaat evraklarına ek olarak alınacaktır.)

6. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan, “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” amir hüküm gereği, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belge ibraz edilecektir.)

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Starbucks’ı boykot edenlere ‘salak’ diyen Ümit Özdağ, oyuncu Sinan Albayrak’a dava açtı
Eşsiz koleksiyon... ABD 90 yıl sonra İran'a iade etti!