Yüksek Seçim Kurulu en az lise mezunu memur alacak! Nasıl başvuru yapılır?

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatı bünyesine en az lise mezunu olmak kaydı ile zabıt katibi, teknisyen, santral memuru ve arşiv memuru alımı yapacak. Peki başvurular hangi illeri kapsıyor?

Yüksek Seçim Kurulu en az lise mezunu memur alacak! Nasıl başvuru yapılır?
Yüksek Seçim Kurulu en az lise mezunu memur alacak! Nasıl başvuru yapılır?
GİRİŞ 03.12.2023 09:38 GÜNCELLEME 03.12.2023 10:47

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatı 30.11.2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18.02.2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre (kadrolu) ekli listede sayısı, yeri, sınıfı ve ünvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır.

YÜKSEK SEÇİM KURULU MEMUR ALACAK!

 • 1 Arşiv Memuru,

 • 3 Santral Memuru,

 • 43 Zabıt Katibi,

 • 4 Teknisyen,

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Arşiv Memuru, Santral Memuru ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

 • Teknisyen kadrolarına atanabilmek için ortaöğretim kurumlarının, bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezunu olmak.

 • Türk vatandaşı olmak,

 • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanun’un 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,

 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, düzeni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

 • Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,

 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

 • Adayların başvurunun son günü itibariyle aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

 • Başvuru esnasında beyan edilen bilgilere dair belgeler ile diğer belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atanma süresince ilgili birime teslim edilecektir.

2022 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında;

 1. Lisans mezunları için KPSSP3,

 2. Ön Lisans mezunları için KPSSP93,

 3. Orta Öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular 08.12.2023 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 17.12.2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir.

Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.

Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Böylesi görülmedi! Arjantin'in golü 2 saat sonra iptal edildi
"İstanbul'da en çok nereli yaşıyor?" İşte il il şaşırtan sonuçlar: Veriler güncellendi...