Baykal: Terörü bu noktaya Erdoğan getirdi

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın Hakkari'deki kapalı kepenklerden şikayet etmeye hakkı olmadığını iddia etti.

Baykal: Terörü bu noktaya Erdoğan getirdi
Baykal: Terörü bu noktaya Erdoğan getirdi
GİRİŞ 26.05.2011 13:47 GÜNCELLEME 26.05.2011 13:47
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Güneydoğu'da kapalı kepenklerden şikayet etmeye hakkı olmadığını savunarak, '' Terörü idare etmeye çalışan, terörle uzlaşmaya çalışan, terörün gönlünü alarak onu teskin etmeye çalışan sen değil misin? O politika değil mi Türkiye'yi buraya getirdi'' dedi.

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneğinin (DÖSİAD) düzenlediği toplantıya katılan Baykal, Başbakan Erdoğan'ın Hakkari'deki kapalı kepenklerden şikayet etmeye hakkı olmadığını iddia etti.

Baykal, şunları söyledi:

''Başbakan oraya gidiyor, bütün kepenkler kapalı. Çok acıdır. Arkasında devletin bütün güvenlik güçleri, devletin bütün gücüyle ancak gidebiliyor. 9 yıl önce böyle manzara var mıydı? 4 yıl sonra ne olacak Türkiye'de? Şimdi Başbakan şikayet ediyor. Başbakan'ın şikayet ettiği bu tablonun sorumlusu bizzat Başbakan'ın kendisidir. O değil miydi, teröristleri Habur'dan alay-u vala ile kabul eden? O değil miydi onların ayağına çadır mahkemeleri götüren, aklayıp paklayan? 'Pişmansınız değil mi?' diye sorulduğunda 'hayır pişman değiliz. Bizi buraya Apo gönderdi. Mektubunu getirdik' diye meydan okuyan insanları otobüsün üstüne çıkarıp davulla zurnayla kahraman gibi ülkeye alan o değil mi? Müsteşarını oraya gönderen, savcısını oraya gönderen Başbakan değil mi? Bütün bunları yaptıktan sonra, şimdi bu noktaya gelince bundan şikayet etmeye hakkı var mı? Senin bugüne kadar izlediğin politika Türkiye'yi buraya getirmiştir. Terörün sırtını sıvazlayan sen değil misin? Terörü idare etmeye çalışan, terörle uzlaşmaya çalışan, terörün gönlünü alarak onu teskin etmeye çalışan sen değil misin? O politika değil mi Türkiye'yi buraya getirdi?''

KAYNAK: AA
YORUMLAR 45
 • pdr_68 13 yıl önce Şikayet Et
  baykal sen hiç konuşma. gören de seni namusuna düşkün ahlaklı bir siyasetçi zannedecek. 70 yaşında gündeme yansıyan kasetlerini hep beraber gördük. bu ne bizim kültürümüze ne insanlığımıza ne de en önemlisi dinimize sığar. o yüzden kapa çeneni
  Cevapla
 • mert 13 yıl önce Şikayet Et
  ERGENEKONCULAR yakalanmadikca bu terör bitmez. Baykal dua ediyorki ERGENEKONCULAR kurtulsun ve bu terör devam etsin. Taaki Ak partisi ikdidardan cekilsin ve meydan yine bunlara eskisi gibi bos kalsin diye.
  Cevapla
 • suleyman d 13 yıl önce Şikayet Et
  Kasdedilen. Yönettiği ülkenin muhalefetine ; "Sivasın ötesine gidemiyorsunuz" demeyi maharet sayan bir başbakanımız var HAMDOLSUN! Millet yumruğu vurmasa HABURA BAŞLA HABURLAR DA EKLENECEĞİNDEN ADIM GİBİ EMİNİM! Hala bu hazmettiricilerin GERİ VİTES TAKİYYESİNDEKİ tehlikeyi göremeyenler varsa,yapacak bir şey yok.
  Cevapla
 • makine muh. 13 yıl önce Şikayet Et
  slmlar. sırrı sakıktan 20 militan istiyen baykala bakın
  Cevapla
 • milletin ferdi 13 yıl önce Şikayet Et
  Milli duruş Kılıçdaroğlu’nun özerkliği dillendirmesine karşı çıkmakla olur, Türk Bayraksız mitinge karşı çıkmakla olur. CHP’nin kepenk indirmesine karşı çıkmakla olur. Övdüğün kişi bunlara, hiç olmazsa Arıtman kadar karşı çıkabilseydi. Milliyetçi geçinenler hele sizin durumunuz içler acısı. Haydi Baykal kötü yerinden yakalandı Kılıçdaroğlu’na laf edemiyor olabilir. Peki siz Kılıçdaroğlu’na niye tek laf edemiyorsunuz. Rahşan sizi iyi korkutmuş galiba!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024 öncesi şok sakatlık! Yıldız oyuncu kadrodan çıkarılabilir
El Salvador'un devasa hapishanesine yeni binlerce çete üyesi nakledildi