Tuncel, molotofçu PKK'lıyla yan yana

19 Nisan'da İstanbul Taksim'de çekilen fotoğrafta BDP'li Bağımsız İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile PKK'lı molotofçu yan yana görülüyor.

Tuncel, molotofçu PKK'lıyla yan yana
Tuncel, molotofçu PKK'lıyla yan yana
GİRİŞ 27.05.2011 09:07 GÜNCELLEME 27.05.2011 09:07
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ufuk Emin Köroğlu'nun haberi

Yüksek Seçim Kurulu'nun nisan ayında 12 BDP'linin bağımsız milletvekilliği adaylığını iptal etmesi üzerine çıkan olaylarda istihbarat birimleri tarafından çekilen bu fotoğrafa SABAH ulaştı.

19 Nisan'da İstanbul Taksim'de çekilen o fotoğrafta BDP'li Bağımsız İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile PKK'lı molotofçu yan yana görülüyor. Yüzlerini puşi ile gizleyen PKK'lı eylemcilerden biri, elindeki molotof kokteylini yakıp atmaya hazırlanıyor. Bu sırada yanındaki bazı kişiler molotofçuya müdahale ederken, Sebahat Tuncel izliyor.

kullan

Tuncel o eylem sırasında yaptığı konuşmada, "Ankara'da siyaset yapamazsınız deyip, dağ yolunu mu gösteriyorsunuz. Türkiye'de 20 milyon Kürt var. 20 milyonu da tutuklayacak mısınız? Türkiye, Kürt sorununun çözümünü istemiyor. Halkların çatışmasını istiyorlar" demişti. Tuncel'in bu sözlerinin ardından grup, Aksaray'a doğru yürüyüşe geçiyor. Tuncel'e birkaç adım uzaklıkta görülen 4-5 PKK'lının arasında birinin elinde molotof kokteyli görülüyor. Yürüyüşe katılanlardan biri, yüzünü gizleyen militanı 'yapma' diye uyarıyor. Sebahat Tuncel ise olanları izlemekle yetiniyor. Birazdan o molotof kokteyli ateşlenecek ve muhtemelen polislere doğru fırlatılacak. Bu an, bir istihbarat görevlisi tarafından belgeleniyor. Polis şimdi bu fotoğraftaki molotofçuyu ve suç ortaklarını arıyor.

Sabah

YORUMLAR 11
 • Altın Başak 9 yıl önce Şikayet Et
  şaşmadım. Eğer orada olmasa idi şaşardım. çok normal değil mi? bence çok normal. şaşmamak lazım.
  Cevapla
 • 1299 9 yıl önce Şikayet Et
  nesi haber bunun anlamadım?. bunlar ne zaman pkk nın yanında yer almadılar ki??? nerede durdular ki başka?
  Cevapla
 • ziya retçi 9 yıl önce Şikayet Et
  bulunmaz hint kumaşı sabahat. hakkındaki ysk yasağını kaldırtmak için kimler çabalamadı ki? cumhurbaşkanı mı dersin, meclis başkanı mı, başbakan mı, ana muhalefet mi, tüsiad mı, necip türk medyası mı?.. of of say say bitmez. sanki meclis'e giremese demokrasi rafa kalkmış olacak!
  Cevapla
 • WiTaMiN 9 yıl önce Şikayet Et
  :). molotofçu ve etrafdakilerine bi tiplerine bakın, işsiz güçsüz avara insanlar. ne iş yapıyon diye sorsak korsan cd satıyolardır yada bu bölücülkerin 3,5 kuruşu ile geçiniyolardır. hastalandıklarındada yeşil kart ile milletin vergisi ile yapılan hastanelerden faydalanıyorlar. dağa gitsinler hastalandıklarında. bu vatanı bölmeye çalışan imkanındada faydalanmasın.ben hakkımı helal etmiyorum eğer verdiğim vergiden bunlar yararlanıyorsa allah burunlarından getirsin
  Cevapla
 • Bülent Bozkurt 9 yıl önce Şikayet Et
  ............. Rahmetli Muhsin Başkanın şehadeti mhp kasetleri acılımlar ülkem dair planlar yapıldını düşünüyorum akp li bir dönemde yada chp+mhp li bir dönemde de ülkenin bölünmesini tartışacağız demedi demeyin adım adım bunları beynimize yerleştiriyorlar Daha önce a.d. medyası bu milleti ahlakı değerlerde yıktı şimdi yeni demoktrat medya da yıkımın ön hazırlıklarını millette adım adım sindiri sindire hazırlıyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
GSS ve Bağkur prim borcu olanlara yıl sonuna kadar sağlık hizmeti
Son dakika: S&P Türkiye'nin kredi notunu açıkladı!