İzmir'de bir adam yağ bezesi sandığı kitle için hastaneye gitti, doku kanseri olduğunu öğrendi!

İzmir'de yaşayan ilaç mümessili 41 yaşındaki Cengiz Bülbül yıllar önce göğsünde bir kitle fark etti. Kitle herhangi bir rahatsızlık vermeyince önemsemeyen Bülbül fiziksel anlamda rahatsızlık vermeye başlayınca hastaneye giderek kitleyi aldırdı. Ancak her operasyon sonra kitle yeniden çıkınca yumuşak doku kanseri olduğunu 15 yıl sonra öğrenebildi.

İzmir'de bir adam yağ bezesi sandığı kitle için hastaneye gitti, doku kanseri olduğunu öğrendi!
İzmir'de bir adam yağ bezesi sandığı kitle için hastaneye gitti, doku kanseri olduğunu öğrendi!
GİRİŞ 12.03.2021 17:05 GÜNCELLEME 12.03.2021 17:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış
  • İzmir'de yaşayan 41 yaşındaki Cengiz Bülbül ilaç mümessili olarak çalışıyordu.
  • Yıllar önce göğsünde bir kitle çıktı fakat herhangi bir ağrı yapmadığı için önemsemedi
  • Sonrasında yağ bezesi sandığı kitleyi aldırmak için doktora defalarca başvurdu
  • Her operasyon sonrası oradaki kitle kendini yeniledi ve Bülbül acı gerçeği 15 yıl sonra öğrendi.
  • Aslında 15 yıldır doktorların da anlamadığı ve her seferinde yağ bezesi sandıkları kitlenin doku kanseri olduğu ortaya çıktı.

Trabzon'da bir adam 'karnım şiş' diyerek gitti, ameliyatla karnından 21 kiloluk tümör alındı!


Cengiz Bülbül, göğsündeki kitlenin sadece fiziki olarak rahatsızlık verdiğini, herhangi bir ağrıya sebep olmadığını ifade ederek, “10 yıl kadar önce hastaneye giderek kitleyi ilk kez aldırdım ancak kitleyi her aldırdığımda yeniden büyüyordu. Bu nedenle aynı kitleyi 3 yıl arayla 3 kez aldırdım. Hekimler her seferinde yağ bezesi diyerek alıp gönderdi beni. Son seferinde artık 4 santime kadar büyümüştü” dedi. Medicana International İzmir Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Özlem Gündeşlioğlu’nun muayene ettiği Cengiz Bübül’ün pataloji raporunda, yağ bezesi sandığı kitlenin aslında yumuşak doku kanseri olarak bilinen sarkoma olduğu ortaya çıktı.


 
Yumuşak doku kanseri ilk evrelerinde hiç belirti vermez

Doç. Dr. Özlem Gündeşlioğlu, yumuşak doku sarkomlarının, vücudumuzdaki yumuşak dokularda baş gösteren kanserli tümörler olduğunu ifade ederek, “yumuşak dokular, vücuttaki diğer yapıları birbirine bağlar, onları destekler ve çevreler. Sarkomalar, kemiklerde, kıkırdakta, adaleler, tendonlar, yağ gibi organ veya dokuları çevreleyen, yumuşak bağdokusunda ve destekleyici dokularda ortaya çıkabiliyor. Kesinlikle ciddiye alınması gereken, ölümcül seyredebilen tümörlerdir” dedi. Sarkomaların erkeklerde kadınlara göre daha sık görüldüğünü belirten Doç. Dr. Gündeşlioğlu, “Yumuşak doku sarkomu vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Ancak en çok kollar, bacaklar, eller ve ayaklarda, göğüs, sırt, kalça, omuzlar ve karında görülürken, yaklaşık yüzde 10’u da baş ve boyunda ortaya çıkabilir. Yumuşak doku sarkomu ilk evrelerinde genellikle hiçbir belirti ve semptom göstermez. Tümör yumuşak dokuda büyüdükçe, şişme ya da yumrulara sebep olabilir. 
 

'Karnım şişti' diyerek hastaneye gitti! Gerçeği duyunca şok oldu


Ciltte çıkan kitlelere dikkat edilmeli

Hastanın göğsündeki tümörü çıkarmak için çevresindeki alanın 10-15 santim çapında temizlediklerini anlatan Doç. Dr. Gündeşlioğlu, “Ameliyat esnasında o bölgedeki kolumuzu hareket ettiren kası aldık, kasın altındaki göğüs kemiğinin en üst tabakasını sıyırdık. Sonrasında bacağından deri alıp, göğsüne yama yaparak ameliyatı tamamladık” diye konuşarak, ciltte çıkan kitlelerin ve lezyonların ciddiye alınarak takip edilmesi uyarısında bulundu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • tunctunc 3 yıl önce Şikayet Et
    Benimde sirtimda ilk önce findik büyüklügünde vardi..Yillar sonra ceviz kadar oldu´agrisi sizi falan yokdu ama aldrimak istedim ve doktor ilk önce muayene etti ve iyi huylu bir beze kanser gibi bir$ey olmadigi söyledi ve aldirmak istiyorsaniz basit bir ameliyat ile alabiliriz dede..Bende aldimradim bir zarari yok zaten.Buda demek istedigim Doktorlar yag bezesi diye hemen ameliyata almazlar kontrol eder öyle karar veririler bu konuyu haber yapmanin ne alemi var.? birde pozlar verip resim cektirmi$siniz laa yürüyün giden beee..hayret bi $e yani.!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları'ndan Netanyahu açıklaması! Ebu Ubeyde iddialara son noktayı koydu
Süper Lig'de 7 maç sona erdi! Bir takım daha düştü