Bel ağrısıyla gittiği hastanede yapılan bir iğne sonucu yüzde 44 engelli kaldı!

Zonguldak'ta yaşayan 41 yaşındaki İsmail İnam 16 Ağustos 2020 tarihinde bel ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede olduğu ağrı kesici iğne sonrası 'siyatik sinir yaralanması' teşhisi kondu ve yüzde 44 engelli kaldı. Mağdurun şikayeti üzerine savcı Gökçebey Kaymakamlığı'ndan soruşturma için izin istedi ancak izni 'tıbbi komplikasyon' gerekçesiyle reddedildi.

Bel ağrısıyla gittiği hastanede yapılan bir iğne sonucu yüzde 44 engelli kaldı!
Bel ağrısıyla gittiği hastanede yapılan bir iğne sonucu yüzde 44 engelli kaldı!
GİRİŞ 15.03.2021 09:16 GÜNCELLEME 15.03.2021 09:45
  • Zonguldak'ta yaşayan 41 yaşındaki İsmail İnam 16 Ağustos 2020 tarihinde bel ağrısı şikayetiyle Gökçebey Devlet Hastanesi'ne başvurdu.
  • Hastanede görevli doktorun yönlendirmesiyle hemşire tarafından kalçasından iğne yapıldı
  • Ağrı kesici iğne sonrası sol ayağında his kaybı oluşan İnam'a zamanla geçeceğini söyleyerek evine gönderildi.
  • Ağrıları bir türlü geçmeyen İnam'a Zonguldak Devlet Hastanesi'nde 'siyatik sinir yaralanması' teşhisi konuldu ve yüzde 44 engelli raporu aldı.
  • Sorumlulardan şikayetçi olmak isteyen adama Gökçebey Kaymakamlığı izin vermeyince Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak karara itiraz etti.

Zonguldak'ta yaşayan İsmail İnam'a, 16 Ağustos 2020'de bel ağrısı şikayetiyle başvurduğu Gökçebey Devlet Hastanesi'nde görevli doktorun önerisiyle hemşire tarafından kalçasından iğne yapıldı. Ağrı kesici iğneyi olan İnam'ın sol ayağında his kaybı oluştu. Görevli hemşirenin his kaybının zamanla geçeceğini söylediği İnam, evine döndü. Ancak şiddetli ağrı çeken İnam’a, bir gün sonra gittiği aynı hastanede ağrılarının belinden kaynaklandığı ve zamanla geçeceği söylendi. Ağrıları dinmeyen İnam’a, bir süre sonra başvurduğu Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde 'siyatik sinir yaralanması' teşhisi konuldu. Hastaneye yatırılan İsmail İnam, 30 gün fizik tedavi gördü. İnam'ın sol ayağında şişlik ve yürümesinde aksaklık oluştu.

'Geceleri uyuyamıyorum' diye gitti, karnında 9,5 santimetrelik 'bomba' tespit edildi!Kaymakamlık izin vermedi

Sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan İsmail İnam'a Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde yüzde 44 engelli raporu verildi. İsmail İnam, avukatı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na acil serviste görevli doktor ve hemşireler hakkında suç duyurusunda bulundu. Hastane kayıtları ve bilirkişi raporları da savcılığa delil olarak sunuldu. İnam'ın başvurusu üzerine savcılık, Gökçebey Kaymakamlığı'na yazı yazarak bir doktor ve 3 hemşire hakkında soruşturma izni istedi. Kaymakamlık ise ön inceleme raporu, bilirkişi raporu ve ifade tutanakları ile elde edilen bilgiler sonucu enjeksiyona bağlı gelişen siyatik sinir yaralanmasının tıbbi komplikasyon olarak değerlendirilebileceği gerekçesiyle sorumlular hakkında soruşturma izni vermedi. İnam, avukatı Soner Çıvak aracılığıyla Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak karara itiraz etti.

Kim haklı kim suçsuz karar versin

İnşaat firmasının engelli kadrosunda temizlik personeli olarak çalışan İsmail İnam, soruşturma izni verilmemesine üzüldüğünü söyledi. Sorumluların suçlu olup olmadığına dair mahkemenin karar vermesi gerektiğini ifade eden İnam, şöyle konuştu: "Şu an yüzde 44 engelli raporum var. Ben şikayetçi oldum. Kaymakamlık tarafından ise sorumlu kişilere soruşturma açılmasına izin verilmemiş. Kim haklı, kim haksız soruşturma açılarak mahkemenin karar vermesini istiyorum. Kim haklı, kim suçsuz orada ortaya çıksın. Ben ilk defa böyle bir şey görüyorum ve duyuyorum. Benim bu iğne nedeniyle hayatım karardı. Ömür boyu engelli kaldım. Bir saat çalışırsam, 3 saat dinleniyorum. Ben soruşturma açılmasını istiyorum. Mahkeme kararı versin. Varsa suçları soruşturmada çıksın. Ben bunu istiyorum sayın yetkililerden. Benim hayatım kararmış şekilde. Çalışamaz durumdayım. Ağrılarım, sancılarım çok." 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika: 'Kalkan-19' denetimiyle bin 177 göçmen yakalandı!
Yunanistan tatbikattan medet umuyor: Atina'nın aklı TCG Anadolu!