12 yaşındaki çocuk koronaya yakalandı, çok ciddi akciğer tutulumu var!

Adana'da yaşayan Dağcı ailesinin 12 yaşındaki kızları tatil için gittikleri Bodrum'da koronavirüse yakalandı. Ciddi akciğer tutulumları gözlenen küçük kız yoğun bakımda tedavi görürken baba Murat Dağcı diğer ailelere aşı uyarısında bulundu

12 yaşındaki çocuk koronaya yakalandı, çok ciddi akciğer tutulumu var!
12 yaşındaki çocuk koronaya yakalandı, çok ciddi akciğer tutulumu var!
GİRİŞ 24.08.2021 11:55 GÜNCELLEME 25.08.2021 09:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bodrum’da tatil yapan Dağcı ailesinin 12 yaşındaki kızlarında halsizlik ve öksürük gibi sorunlar gelişmeye başladı. Çocukları E.D.’nin önce soğuk algınlığına yakalandığını düşünen Dağcı ailesi, şikayetlerin artması üzerine bir sağlık merkezine başvurdu. Yapılan PCR testi pozitif çıkınca, Dağcı ailesi zaman kaybetmeden tedavi için Acıbadem Adana Hastanesine ulaştı. Baba Murat Dağcı, “Kızım, aşı yaşı henüz 12’ye inmeden bu hastalığa yakalandı. Onun Covid-19 nedeniyle yaşadıklarını kim görse çocuğuna mutlaka aşısını yaptırır” dedi. 

Samsun'da aşı olmayan ve koronavirüse yakalanan hasta: Keşke aşı olsaydım!Samsun'da aşı olmayan ve koronavirüse yakalanan hasta: Keşke aşı olsaydım!

 
KORONAVİRÜSÜN AĞIR BELİRTİLERİYLE MÜCADELE EDİYOR

Covid-19 tedavisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde devam eden E.D.’nin babası Murat Dağcı, “Bugün 12. günü ve kızım 4-5 gündür yoğun bakımda tedavi görüyor. Evladım ağır halsizlik ve uzun süre düşmeyen yüksek ateşin yanı sıra saatlerce yatağı titretecek kadar şiddetli öksürük atakları yaşadı günlerce. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen korona virüsün ağır belirtileriyle mücadele ediyor” şeklinde konuştu. 


 
OKULLAR AÇILMADAN AŞISI GELEN ÇOCUKLAR AŞI OLSUNLAR

Eşi Ela Dağcı ile birlikte iki doz aşılarını yaptırdıklarını belirten Murat Dağcı, “Kızım hastalandığında aşı yaşı 12’ye inmemişti henüz. Aileler Covid-19’un çocuklarda ağır seyretmeyeceği yanılgısına asla kapılmasınlar. Okullar açılacak aşısı gelen çocuklar mutlaka aşı olsunlar” diye konuştu. 
 
CİDDİ AKCİĞER TUTULUMLARI VARDI 

Acıbadem Adana Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hekimi Dr. Aydın Halefoğlu, 12 yaşındaki E.D’nin şikayetlerinin yaklaşık iki hafta önce başladığını belirterek, “Başka bir merkezde yapılan PCR testinin pozitif çıkması üzerine hastamızın ailesi bize başvurdu. Yüksek ateş, halsizlik, kırgınlık, nefes darlığı, öksürük krizleriyle geldi hastamız. Tomografisinde ciddi akciğer tutulumları ve Covid-19 hastalığı yönünde ciddi lezyonları vardı” dedi. 


 
OKULLARIN AÇILACAĞI BU DÖNEMDE MUTLAKA AŞI YAPTIRALIM

Dr. Aydın Halefoğlu, günlerce Covid-19’un ağır belirtileriyle mücadele eden E.D.’nin sağlık durumunun iyiye gittiğini kaydederek, sözlerine şöyle devam etti: “Hastamızın akciğerleri yaşına göre hiç beklemediğimiz şekilde kötü durumda. Şu an için sağlık durumu daha iyi. Öksürük krizleri ve nefes darlığı kalmadı. Hastamızın tedavisine devam ediyoruz.  Bu yaş grubunda böyle ciddi bir tabloyla ilk defa karşılaşıyoruz. Aşılı oldukları için birkaç günde taburcu ettiğimiz 65-70 yaşındaki hastalarımız oldu.  Ancak maalesef aşı olmadıkları için 30’lu yaşlarda haftalarca takip ettiğimiz hastalarımız da mevcut. Şu an için hastamız iyi ancak daha henüz lezyonlarımız ciddi denecek düzeyde. Tedavisine devam ediyoruz. Akciğerleri 12 yaşa göre hiç beklemediğimiz şekilde kötü durumda. Okulların açılacağı bu dönemde zaten aşı 12 yaşa kadar indi. Mutlaka aşı yaptıralım.”

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • trimusu10 2 yıl önce Şikayet Et
  neden hep kötü örnekleri veriyorlar ..
  Cevapla
 • Ebu SAİD 2 yıl önce Şikayet Et
  Dr. Aydın Halefoğlu aşı OLMADIĞI halde hastalığı ayakta atlatanlar olduğu gibi aşı olduğu halde bir kaç günde vefat edenler de olmuştu değil mi.
  Cevapla
 • Ebu SAİD 2 yıl önce Şikayet Et
  Çocukta belli ki başka bir sıkıntı var. Aşı olsa belki ilk dozda çocuk mlüp kalacak.
  Cevapla
 • Professor 2 yıl önce Şikayet Et
  aşıya sonuna kadar hayır biz kobay değiliz
  Cevapla
 • sadece vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  tabi tabi yaptırın...hatta 3 yaşına kadar inin aşı yaşında....aynen devam....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Süleymancıları deşifre eden çağrı! Görmez'e itiraf ettiğin gibi...
Merkez Bankası'nda 40 yıldır böylesi görülmedi! 'Sözleşmeler gözden geçirilecek'