Siğil nasıl geçer? Evde doğal siğil tedavisi…

Vücudun hemen hemen her yerinde çıkabilen siğil, bazen çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Özellikle görüntüsü sebebiyle siğili olan kişiler hızla evde siğil tedavisi nasıl olur diye araştırıyor. İşte, siğil nasıl geçer sorusunun yanıtı!

Siğil nasıl geçer? Evde doğal siğil tedavisi…
Siğil nasıl geçer? Evde doğal siğil tedavisi…
GİRİŞ 23.04.2024 22:51 GÜNCELLEME 23.04.2024 23:17
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cilt lekeleri, yaralar veya virüs kaynaklı rahatsızlıkların tedavisi için doğal yöntemlere başvurmak oldukça yaygın. Siğiller, yaygın bir cilt rahatsızlığıdır ve dermatologlar tarafından sıkça karşılaşılan sorunlardandır. Ancak tıbbi müdahaleye ek olarak, ekonomik ve pratik doğal çözümlerle de siğillerden kurtulmak mümkündür. Peki, evde siğil tedavisi nasıl olur?

Böbrek taşı olanlar ne yememeli, ne yememeli? Böbrek taşı yapan yiyecekler neler?Böbrek taşı olanlar ne yememeli, ne yememeli? Böbrek taşı yapan yiyecekler neler?

SİĞİL NEDİR?

Siğiller, sıkça karşılaşılan bir cilt hastalığıdır ve genellikle HPV virüsü tarafından oluşturulur. El, yüz ve ayaklarda sıkça görülen siğiller, estetik açıdan rahatsızlık verse de genellikle ağrı veya sancıya yol açmazlar. Ancak siğillerin bulaşıcı olduğu ve temas veya ortak eşya kullanımıyla kolayca yayılabildiği unutulmamalıdır.

Unutkanlık ve dikkat dağınıklığı neden olur? Aşırı unutkanlık neyin belirtisi?Unutkanlık ve dikkat dağınıklığı neden olur? Aşırı unutkanlık neyin belirtisi?

SİĞİLLERE DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Çay Ağacı Yağı: Çay ağacı yağı, cilt hücrelerini yeniler ve mikropları temizler. Siğiller üzerine düzenli olarak uygulandığında iyileşmeye yardımcı olabilir.

Aspirin: Aspirin, siğil kaşıntısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ezip suyla karıştırılan aspirin karışımı, siğilin üzerine uygulandığında rahatlama sağlayabilir.

Diş Macunu: Diş macunu, siğilin neden olduğu kaşıntıyı hafifletebilir. Siğil üzerine uygulandığında, rahatlatıcı etkisiyle bilinir.

Limon Kabuğu: Limon kabuğu, C vitamini açısından zengin olduğu için siğillerin iyileşmesine yardımcı olabilir. Siğilin üzerine doğrudan uygulanarak kullanılabilir.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi, siğil tedavisinde etkili olabilir. Pamuğa dökülüp siğilin üzerine uygulandığında, siğilin iyileşmesine yardımcı olabilir.

NOT: Siğiller, cilt sağlığınızı etkileyen rahatsız edici bir durum olabilir. Ancak doğal çözümlerle ve bilinçli tedavi yaklaşımlarıyla siğillerden kurtulmak mümkündür. Doğal yöntemlerin yanı sıra, doktorunuzla da görüşerek profesyonel tıbbi destek almayı ihmal etmeyin. Siğillerin bulaşıcı olduğu ve tedavi edilmediği durumlarda yayılma eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 6
 • Ahamei 3 hafta önce Şikayet Et
  Bir paket sigaraya bakar sigara ile düzenli yakın kesin çözüm
  Cevapla
 • Asilkan 3 hafta önce Şikayet Et
  Yıllardır siğillere Kuran'da ayet okuyup belli bir kurala uyduğunda ve salıyı çarşambaya bağlayan akşamında uygulanan bir uygulama ile geçiyor biz bunu bütün çocuklara yaptık hiç şaşmadı ve geçti bir kere yap 3cü Çarşamba kayboluyor
  Cevapla
 • Bozok 3 hafta önce Şikayet Et
  Doktor olsa da gitsek..
  Cevapla
 • SABIRLI 3 hafta önce Şikayet Et
  Rabbimizin mucizelerinden ibretlik incir yaprağı sütü siğilin üstüne damlatılınca tesirli şahsen yaşadım Diyarbakırlı komşumun rahmetli babaları dua eşliğinde ilk damlatmayı yaptılar gerisini ben uyguladım söküp attı siğili tabiki kesinlikle mutlaka doktor bilgisi önerisi olmadan bitkisel kürlerin özsularını bitkisel tedavi yöntemlerini direkt uygulamayınız.Sağlıklı günler dilerim.
  Cevapla
 • Osman Emmili 3 hafta önce Şikayet Et
  Hangi doktor bitkisel kür taksiye ediyor. Ben hiç denk gelmedim. Hatta bazen şu bitki iyi geldi diyince Dr yan yan bakıyor.
  Cevapla
 • Hekim 3 hafta önce Şikayet Et
  Doğru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu kendisini tehdit eden Gantz ve Eisenkot ile tartıştı
Kabine yarın toplanacak: Gündemde hangi konular var?