Davutoğlu'nun sağlığı onlara emanet

24 saat Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yakın mesafesinde olan özel ekip görünmeden sağlığını kontrol ediyor.

Davutoğlu'nun sağlığı onlara emanet
Davutoğlu'nun sağlığı onlara emanet
GİRİŞ 20.04.2015 12:30 GÜNCELLEME 20.04.2015 12:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

AK Parti Tokat milletvekili adayı Celil Göçer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sağlığını spor yaparak, düzenli beslenerek ve hazır market ürünlerini tüketmeyerek koruduğunu söyledi.

AĞIR SORUMLULUĞUMUZ VAR

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın doktoru olmanın onurlu bir görev olduğunu söyleyen Göçer, "Vatandaşlarımızla konuştuğumuz zaman bize 'Sayın Başbakanımız size emanettir, Ona iyi bakın' diyorlar. Böylesine ağır bir sorumluluğumuz var" değerlendirmesinde bulundu. 

ÖZEL EKİP 24 SAAT KONTROLDE

"Biz geldiğimizde Başbakanlık doktorluğu vardı. Biz biraz daha kurumsallaşalım diye Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü Yönetmeliği'ni hazırlayarak bir ekip kurduk" diyen Göçer, "Başbakanımız 24 saat bu ekibin kontrolünde. Kameraların çok önünde olmadan ve görünmeyen bu ekip sürekli Başbakanımıza ulaşabileceği bir en yakın mesafede olur" ifadelerini kullandı. 

"Mutfak malzemelerini yanımızda götürüyoruz"

Davutoğlu'nun hayatı boyunca hiç sigara içmemesinin sağlığı için büyük avantaj olduğunu vurgulayan Göçer, "Gençliğinden itibaren spor yapmış. Sayın Başbakanın son derece sağlıklı bir bünyesi var. Kronik bir rahatsızlığı bulunmuyor. Bize düşen bu sağlık halinin devam etmesi için önerilerde bulunmak. Bu önerilerimizin başında sabah sporlarını düzenli yapması geliyor. Düzenli sıvı tüketir. Mümkün olduğunca hazır market ürünlerini çok tercih etmeyiz. Yiyecek ve içeceklerini kendimiz hazırlarız" dedi. 

Yurt dışı seyahatlerinde her türlü mutfak malzemesini yanlarında götürdüklerini aktaran Göçer, "Çok fazla katkı malzemesi ve hazır gıda tüketmiyoruz. İşin özet tanımı bu" diye konuştu. 

Göçer, Başbakan Davutoğlu'nun doktor tavsiyesini hiçbir zaman geri çevirmemesinin işlerini kolaylaştırdığını ifade etti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
YEMEK sağlık sırrı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Başbakan Olasım Geldi 5 yıl önce Şikayet Et
    Valla o kadar sorumluluk varsa bu imkan bile az. Yani gel yer değişelim dese olmaz derim.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'tan ilginç yorum: ABD halkı Çince öğrenmek zorunda kalır
Son dakika haberi: 11 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı