CHP’li kadın başkandan kadın kıyımı

İzmit Belediye Başkanı CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan 2020’ye işçi kıyımıyla başladı. İşten çıkartılan 26 işçinin 15’ini ise kadın personel oluşturdu.

CHP’li kadın başkandan kadın kıyımı
CHP’li kadın başkandan kadın kıyımı
GİRİŞ 22.01.2020 07:09 GÜNCELLEME 22.01.2020 07:10
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

CHP’li kadın başkan tarafından işten çıkartılan 7 aylık hamile Semra Togay, Zeynep Akı ve Fatma Aydınoğlu yaşadıklarını anlattı.

 

 

Fatma Aydınoğlu

TEK DERDİMİZ EKMEKTİ

 

 

2014 yılında basın danışmanı olarak göreve başladığını söyleyen Togay, “5 yıl boyunca var gücümüzle çalıştık. Bizim tek derdimiz ekmekti ve ekmeğimizi kaybetmemek için çalışmaya devam ettik” dedi. Hamileliğinin 28. haftasında sağlık problemleri nedeniyle rapor aldığını söyleyen Togay, “Raporlu olduğum dönemde iş akdimin feshedildiğini elime ulaşan bir tebligatla öğrendim. Yaşadığım üzüntüden dolayı çocuğumun başına bir şey gelmesinden korktum. Mart’ın 15’inde doğumum var ve şu anda psikolojik olarak zor bir durumdayım” diye konuştu.

Semra Togay

DEFALARCA SÖYLEDİ AMA!

Fatma Aydınoğlu da CHP’li başkan tarafından mağdur edilen personeller arasında yer alıyor. 2015 yılından bu yana İzmit Belediyesi’nde görev aldığını belirten Aydoğdu, şöyle devam etti: “Seçimden sonraki dönemde sözleşmelerin yenilenmeyeceği söyleniyordu. Yerel seçimler öncesinde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı Başkan Kaplan tarafından defalarca kez söylendi.”

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTIK

“Ancak, yönetimin değişmesinin ardından sözleşmeli personeller işten çıkartılmaya başlandı. 9 ay boyunca partizanlıkla suçlandık. Ne partizanlık yaptık ne de işimize ihanet ettik. Ancak yine de işten çıkarıldık. Bizde diğer işten çıkartılan kadın arkadaşlarımız gibi hukuk mücadelemizi başlattık.”

Bizim başarımızla Almanya’ya gitti

İşten çıkartılan Zeynep Akı, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde organizasyon yetkilisi ve çocuk çalışmaları sorumlusu olarak görev alıyordum. Çocuk işçiliğine ilişkin çeşitli çalışmalar yürüttük. UNICEF ortaklığında proje koordinatörlüğü yaptım. Bu esnada belediyemize 80 bin dolar hibe kazandırdık. Yine 2020 yılında kullanılmak üzere UNICEF’den 95 bin dolar daha hibe aldık. Çocuk işçiliği kapsamında yürüttüğümüz çalışma o kadar çok ses getirdi ki Başkan Kaplan, Türkiye’den tek yetkili olarak UNICEF ile birlikte Almanya’da belediyemizi temsil etti” dedi.

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Ugr 8 ay önce Şikayet Et
  Herşey çoookk güzel oluyor
  Cevapla
 • lokman 8 ay önce Şikayet Et
  bu chp vaadlerine inananlar, bunların torbasından çıksa çıksa zehirli kobra yılanı, zehirli akrep çıkar! : ( bunlar mandacı zihniyetli mahluklardır.
  Cevapla
 • yerli mali 8 ay önce Şikayet Et
  kakkkakkak kiikikikik hahahhah baya guldum ha
  Cevapla
 • Türk 8 ay önce Şikayet Et
  Chp dedim, tıkladım chp çıktı....şaşırmadık!
  Cevapla
 • Taylan 8 ay önce Şikayet Et
  Her başkan kendi kadrosu ile çalışmak ister. Onun için üzülmeye gerek yok
  Cevapla
 • dadaş 8 ay önce Şikayet Et
  Başkanın kadrosu üst kademede olur, bu garibanların suçu ne?, bu kişilerin tek suçu onların vaatlerine kanıp onlara oy vermeleridir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Terim acı gerçeği açıkladı!
Doğu Akdeniz'de dikkat çeken gelişme! 6 ülke birleşip anlaşma imzaladı