Erdoğan'dan son dakika Süleyman Soylu açıklaması! Suç örgütlerine resti çekti....

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a yönelik alçak saldırılar konusunda ilk kez konuşan Erdoğan, suç örgütlerine resti çekti.

GİRİŞ 26.05.2021 14:14 GÜNCELLEME 26.05.2021 23:57
Bu Habere 166 Yorum Yapılmış

Son dakika haberleri: AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının hedefinde olan Süleyman Soylu için "İçişleri Bakanımızın yanındayız" dedi. Binali Yıldırım'ın da oğlu üzerinden hedef alındığını söyleyen Erdoğan, "Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız" diye konuştu. Cumhurbaşkanı, yurtdışına kaçan suç çetesi mensuplarını da yakalayarak yargıya teslim edeceklerini söyledi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Son dakika: 1 ayı aşkın aranın ardından sizlerle tekrar bu çatı altında bir araya gelmenin bahtiyarlığı içindeyim. Salgın şartları sebebiyle gönlümüzce Ramazan ve bayram geçirememiş olsak da hamdolsun sağlığımız ve umutlarımız dipdiri ayaktadır. Salgın sürecinde milletimizin hem sağlığını hem aşını ve işini korumak için tüm imkanları seferber ettik.

SALGINLA MÜCADELEDE DESTEKLER

Son dakika haberleri: Yaklaşık 14 aydır devam eden salgın sürecinde devletimizin tüm imkkanlarını seferber ettik. Bu dönemi Türkiye olarak en az sıkıntı ile atlattık. Vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Gelişmiş ülkelerin bile bocaladığı salgın dönemini en az hasarla geçirdik. İş dünyamızı ve esnafımızı destekledik. Yaptığımız harcamalar yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. Yaklaşık 645 bin emekli maaşını 1500 liraya çıkarttık. Tüm emeklilerimizin bayram ikramiyelerini de 1100 liraya yükselttik. Desteklerden 1 milyon 200 bin esnafımız yararlandı. Salgın desteklerinin tutarı 67 milyar lirayı buluyor. Yaklaşık 400 bin firmanın faydalandığı kredilerin tutarı 315 milyar TL'yi geride bırakmıştır. 661 milyar liralık kaynakla milletimizin yanında olduk. Nefes kredisi için çalışmalara başlandı.

"KİMİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE, SUÇ ÇETELERİYLE YÜRÜDÜĞÜNÜ MİLLETİMİZ GÖRÜYOR"

Son dakika haberleri: Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini hedef alan çok yönlü saldırıların gerisinde, insanımızın elindeki işte bu büyük imkanı alarak, özellikle gençlerimizi karamsarlığa sürükleme gayesi olduğu açıktır. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle, nice oyunları ve tuzakları bozduğumuz gibi, bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimse şüphe etmesin. Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor.

"TÜRKİYE'Yİ GÜVENLİ HALE GETİRDİK"

Emniyet konusunda tarihi başarılara imza attık. Ajanların,  yerli işbirlikçilerin ve suç çetelerinin cirit attığı Türkiye'yi güvenli bir ülke haline getirdik. Terörü gündemden çıkarmak için tüm yolları denedik. İstismar alanlarını ortadan kaldırdık. Adalet reformları ve idari düzenlemelerle vatandaşların haklardan eşit faydalanacağı zemini oluşturduk. PKK terör örgütünün hasbi ve harbi yaklaşımımızı kendi emelleri için kullandığımızı gördüğümüzde teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik.

"SÖZDE BABALAR..."

Suç örgütlerini, 19 yıl boyunca, ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttik. Bir dönem sözde babaların racon kestiği Türkiye'yi hukuktan başka bir yöntemin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik. Uyuşturucu ile mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. 5 yılda organize suç örgütlerine karşı 1700'e yakın operasyon yapıldı. Dünyada uyuşturucu suçlarına en ağır cezaların verildiği ülkelerin başında Türkiye gelmektedir."

SÜLEYMAN SOYLU VE BİNALİ YILDIRIM'A DESTEK

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in asılsız ithamları ve tartışma konusu olan videolarıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a yönelik alçak saldırılara Erdoğan şu sözlerle yanıt verdi: Ülkede mikserler var. Süleyman Soyluyu hedef alan saldırıların hedefinde güven ortamından duyulan rahatsızlık var. İçişleri Bakanımızın yanında olacağız. Ülkemizde yıllarca başbakanlık yapmış Binali Yıldırım'ın da oğlunun hedefe alınması asıl hedefi gösteren başka bir işarettir. Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. 

 

PEŞLERİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK'lılar gibi, bu suçluları da ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız. Tüm yalan ve iftiralar araştırılıp ortaya dökülecektir.

Erdoğan'dan 'Akşener' yorumu: Gereken ders verildi!

 

"CHP SUÇ ÖRGÜTLERİNE PİYONLUK YAPANLARIN İŞGALİ ALTINDA"

CHP Genel Merkezi tacizcilerin onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel merkezi hırsızların ve onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi terör örgütlerine destek verenlerin ve onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel Merkezi suç örgütlerine piyonluk yapanların işgali altındadır."

SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR

Vesayete selam duran, darbelerin, darbe girişimlerinin aparatı olan, vicdanını ve aklını kiraya veren bir yargı, dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik. Dün parlamentomuzda memnuniyet verici bir seçim yapıldı. HSK milletvekillerimizin iradesiyle tecelli etmiş oldu. Bu vesileyle HSK adaylarının belirlenmesinde uzlaşmayı öne çıkaran parti ve milletvekillerine teşekkür ediyorum.

YENİ ANAYASA MESAJI

Bu uzlaşma tablosu yeni anayasa çalışmaları için de ümit vericidir. Siyaset kurumunun, demokrasimizin kazanımlarını ve milli iradeyi siyasi tarihimize mühürleyecek yeni bir Anayasa yapacağına inanıyorum Yeni anayasa milletin vicdanından çıkacak yarınlarımıza bırakacağımız en değerli miras olacaktır.

POLONYA'YA SİHA İHRACATI

Bu anlaşma, Türkiye’nin NATO ve Avrupa Birliği üyesi bir ülkeye yaptığı ilk yüksek teknolojiye sahip insansız hava aracı satışı olması bakımından da ayrıca önemlidir.

AK Parti üzerinden Türkiye’ye operasyon çekmeye çalışanları milletimiz gayet iyi görüyor, tanıyor, defterine yazıyor. AK Patyi Cumhur İttifakı ile birlikte ülkemizin geleceğini nakış nakış işleyecek. Bizim tek muhatabımız milletimizdir. Bakacağımız tek yer  milletimizin kalbidir. Milletimiz, günü-saati geldiğinde, tıpkı vesayet güçleri gibi, tıpkı PKK gibi, tıpkı FETÖ gibi, tıpkı DEAŞ gibi, tıpkı ekonomik tetikçiler gibi, bugünkü operasyon aygıtlarına da hak ettiği dersi verecektir." 

YORUMLAR 166
 • vatandas42 1 yıl önce Şikayet Et
  reis sonuna kadar seninleyiz it ürür kervan yürür yola dewam davaya dewam bu ulke hicbir zaman memnun olmadi sen ne diyorsan o...
  Cevapla
 • Uğurx1 1 yıl önce Şikayet Et
  Sedo bizde tek bir laf vardır. SARHOŞUN. MEKTUBU OKUNMAZ . sado it ürür kervan yürür. Adam olsan birkere ülkeni terk etmezdin. Senin esrar .eroin yazmaya gerek yok sende yok yok boşveer zaten bae de işin bitince fazla uyuşturucu kullandı diyip gebertecekler sonun bu takma kafana TÜRKİYE burda sen nerdesin. Sahiplerinin yanındasın o kadar .
  Cevapla
 • Naim 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir mafya liderinin bu kadar halka sempatik gelmesi, sonun başlangıcı olsa gerek. Halkın teveccümü yoksa başka birşeymi.
  Cevapla
 • sonuna kadar 1 yıl önce Şikayet Et
  Abdülhamid han çok büyük bir liderdi. Çok zor zamanlarda görev yaptı. O zamanki muhalefet size özgürlük adalet getireceğiz diye Abdülhamidi tahttan indirdiler. Tam 6 sene sonra imparatorluğu savaşa soktular, milleti sefil perişan ettiler, sonra kaçıp gittiler. Aynı senaryo tekrarlanmak isteniyor. Şimdi de aynı hataya düşersek kimse boşuna şikayet etmesin. Böyle büyük liderler yüzyılda bir gelir. Kıymetini bilelim. Yoksa olacaklar bellidir.
  Cevapla
 • Musti 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisim haklisin ama şu sıralar Adliyeden bırakılan o kadar çok suçlu var ki artık Millet Adalet varmi diye sormaya başladı. Yani bu gidiş de 2002 dönemine dönmek üzere hırsızlar otçullar hacılar bırakmayanlar dolandırıcılar hepsi Adliyeden bırakılıyor. Hapisde yermi yok verin eline kazma kürek doğru Ormana....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
NBA maçına Türk Gecesi damga vurdu!
EYT yasa teklifi Meclis'e sunuldu: 10 günlük şarta dikkat