AK Parti'den Çeviköz'e "Mavi Vatan" tepkisi: Sefir değil sefil!

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP'li Ünal Çeviköz'ün "Mavi Vatan"la ilgili açıklamasını tepki gösterdi. Çeviköz, "Ben sefir demiyorum, sefil diyorum ona. Bunların eline fırsat geçse Türkiye ne hale gelir?" ifadelerini kullandı.

AK Parti'den Çeviköz'e "Mavi Vatan" tepkisi: Sefir değil sefil!
AK Parti'den Çeviköz'e "Mavi Vatan" tepkisi: Sefir değil sefil!
GİRİŞ 21.09.2021 12:20 GÜNCELLEME 21.09.2021 12:20
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Dış Politika Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'ün "Mavi Vatan" kavramına ilişkin açıklamalarına yönelik, "Bu ifadeleri sefir ifadesi değil. Bunların eline fırsat geçse Türkiye ne hale gelir?" ifadesini kullandı.

Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bir gazetenin manşetine dikkati çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanımız çok net, açık bir biçimde yurtlardaki kapasiteye dönük açıklamalar yapıyor. Kira artışlarıyla ilgili en küçük, o anlamda ifadesi yokken, sanki kira artışları önemsizmiş gibi manşet yapıyorlar. Bunun adı, ahlaksızlıktır. Bu, gazetecilik değildir." diye konuştu.

CHP'li Ünal Çeviköz, 'Mavi Vatan'a dil uzattı! Yunan'ın yolundan gitti...CHP'li Ünal Çeviköz, "Mavi Vatan"a dil uzattı! Yunan'ın yolundan gitti...

"ONA SEFİR DEMİYORUM, SEFİL DİYORUM"

Çeviköz'ün, "Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da eğer kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman biraz saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız." açıklamasını değerlendiren Aydemir, "Mavi Vatan kavramına karşı olduğunu söylüyor. Denizlerdeki hakkımızın gasbedilmesini açıkça savunuyor. Utanma yok, böyle bir siyaset olur mu? Ben sefir demiyorum, sefil diyorum ona. Bu ifadeleri sefir ifadesi değil. Bunların eline fırsat geçse Türkiye ne hale gelir?" değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyaç olduğu ve HDP'nin meşru bir organ olarak görülebileceğine ilişkin açıklamasına Aydemir, "Bir defa bile, bu imansız, vicdansız, binlerce, on binlerce insanımızın katili, en başta da Kürt düşmanı PKK'yı kınamamış bir siyasi yapının, Kürt meselesini çözeceğini söyleyebilecek kadar dünyadan, Türkiye hakikatlerinden bihaber hal var." karşılığını verdi.

Baykal'ın kızından CHP'ye 'Mavi Vatan' tepkisi!Baykal'ın kızından CHP'ye "Mavi Vatan" tepkisi!

Gazeteci Gürkan Zengin'den CHP'li vekile dış politika ayarı Gazeteci Gürkan Zengin'den CHP'li vekile dış politika ayarı

CHP'ye ağır sözler: Cehaletin ve ihanetin yansımasıCHP'ye ağır sözler: Cehaletin ve ihanetin yansıması

KAYNAK: AA
YORUMLAR 11
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa’nın Aleviliği karıştırırken, Corona nedeniyle dağıtılan yardım kutularında “ALEVİLİĞİ” bir din gibi gösteren karikatürler? İstanbula MAKARIOS’un heykelini dikip Yunan gazetelerindeki “İstanbulu geri aldık” haberleri ?? S-400 karşıtlığı, Azarbeycana savaşçılar gidiyor çıkışları, "İHA/SİHA’lar insan haklarına aykırı" demeçleri, KAFTANCIOĞLU (Sözde soykırım)? Yerel yönetimler anayasası çalışmaları? Veee Milyonlarca vatansever CHP’lileri küstüren BİDEN’la kadim dostlukları..??
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  En çok vatanını milletini seven milliyetçi CHP'lilere acıyorum." Derdim tasam amcan Hasan" modunda, bi çam devrilse de kozalaklarını cumhurbaşkanına yıksak ruh halinde gözlerini hırs bürümüş . Ancak ; Kahroluyor gerçek “Atatürk milliyetçiliğine bağlı” CHP'liler.. Ama naparsın.. KAFTANCIOĞLU'lu, TANRIKUL'lunun esir aldığı CHP yönetiminden…bu kumaştan… bu ceket çıkıyor !!
  Cevapla
 • kafkasyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  yav bu chpkk daha ne kadar vatan hainliği ve ihanet içinde olacak ki bu millet yeter artık desin vede yargıtay bu chp'ye neden kapatma davası açmazlar.
  Cevapla
 • ALİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar Bizans tohumu söylediklerine fazla şaşırmamalı.
  Cevapla
 • Samii 1 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk gibi korkusuz mert adamın partisinin düştüğü hallere bak. yazıklar olsun atatürkün partisi diye hala bu vatansızlara oy verenlere.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bursa'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 5 kişi hayatını kaybetti
Fatih Portakal anket paylaştı! Ünlü anketçiden cevap: Bu kafayla giderseniz...