Bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'na verdiği talimatı itiraf etti

Bürokratların talimatla çalıştığını söyleyerek tehdit eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'nın faiz kararını eleştirirken, "Yapılması gerekeni söyledik, uygun olmayan karar aldı" dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması kendisiyle çelişti.

Bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'na verdiği talimatı itiraf etti
Bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'na verdiği talimatı itiraf etti
GİRİŞ 23.10.2021 12:49 GÜNCELLEME 23.10.2021 12:49
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu. Cumhuriyet Gazetesi'nden Erdem Sevgi'ye konuşan Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı açıklamalarla çelişen ifadeler kullanması dikkat çekti. 

Kılıçdaroğlu'nu savunmak isteyen Sözcü işleri daha da karıştırdı: Algı ellerinde patladı!Kılıçdaroğlu'nu savunmak isteyen Sözcü işleri daha da karıştırdı: Algı ellerinde patladı!

TALİMAT VERDİĞİNİ İTİRAF ETTİ!

Merkez Bankası Başkanı'na "talimat" verdiğini açıkça itiraf eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Gittik. Merkez Bankası kararlarının iktisadın gereklerine uygun şekilde alınması gerektiğini söyledik. Fakat Merkez Bankası Başkanı uygun olmayan bir karar aldı."

Günlerdir bürokratları hedef alan Kılıçdaroğlu, tehdit dolu açıklamalar yapmıştı. Kılıçdaroğlu daha sonra yaptığı açıklamalarda bürokratları tehdit ettiğini de kabul etmiş ve bürokraside çalışanların şereflerine dil uzatmıştı.

TOPLANTIDA DA TEHDİDE DEVAM ETTİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Kavcıoğlu'yla görüşmesinde, "Kararlarınızı alırken Cumhurbaşkanı’ndan talimat almayın, sorumluluk altına girersiniz" diyerek tehdidini sürdürdüğü belirtildi. 

Kılıçdaroğlu: Evet bürokratları tehdit ettimKılıçdaroğlu: Evet bürokratları tehdit ettim

Merkez Bankası'nın faizi 2 puan düşürme kararından sonra da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Ülkenin şerefli bürokratlarına seslendim; bir de tabii ki şahsın bürokratları var. Onların ne olduğu bugün daha da aşikar oldu" demişti.

KÜSTAH ÇAĞRIYI YAPAN BÜYÜKELÇİLERİ SAVUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala için çağrı yapan büyükelçilere gösterdiği tepkiye ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, "Sorumluluk makamındaki birinin asla yapmaması gereken bir şeydi" dedi.

Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan 10 ülkenin Osman Kavala çağrısına destekAkşener ve Kılıçdaroğlu'ndan 10 ülkenin Osman Kavala çağrısına destek

Erdoğan, 10 büyükelçiyle ilgili Dışişleri Bakanı'na talimat verdiğini belirterek, "Bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz" ifadelerini kullanmıştı. 

Kılıçdaroğlu: Partimiz defalarca kapatıldıKılıçdaroğlu: Partimiz defalarca kapatıldı

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 121
 • Ertuğrul 1 ay önce Şikayet Et
  Tehdidin adresinin MB olduğunu söylemiştim doğru çıktı. Sen kimsin ki MB si başkanına talimat verebilirsin. Bu mahluk daha ne brokrasiden haberi var ne sistemin işleyişinden. Satılık sermayeye kapitalizme tapanlarbu ülkeyi iktidara geldikleri gün satarlar.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 1 ay önce Şikayet Et
  Hain kemal sen SSK yı batıran degilmisin?
  Cevapla
 • Orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Tek kelime yeter bu zat için “”hain””
  Cevapla
 • RIZA KAYGISIZ 1 ay önce Şikayet Et
  Kılıştaroğlunu bişey yerine koyan yok zaten. Üzücü olan yüzde 20 seçmenin bu zat ı takih edip oy vermesi...
  Cevapla
 • Ozi 1 ay önce Şikayet Et
  Chpıykk hayatınız yalan dolan. Bu millet sizi sandığa gömecek. Ne kadar algı operasyonu yaparsanız yapın. Tek gerçek tek adam tek lider Recep Tayyip erdoğan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD askerinden Türkiye-Suriye sınırında teçhizatlı hazırlık
Son dakika... Merkez Bankası'ndan kritik enflasyon açıklaması! Yayılıma dikkat çekti