Semra Güzel 1 dakikada milletvekili adayı olmuş

Teröristlerle fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel'in, TBMM'ye sunulan dosyasında çarpıcı tespitler yer aldı. Güzel'in, KCK mülakatına girdiği ve 1 dakikada milletvekili adayı olduğu belirlendi.

GİRİŞ 15.01.2022 08:17 GÜNCELLEME 15.01.2022 13:25
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

HDP milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan dosya TBMM Başkanlığına sunuldu ve oradan da Anayasa Adalet Karma Komisyonuna havale edildi. Meclis'e gelen dosyada savcılığın yaptığı soruşturmada ulaştığı belge ve bilgiler yer aldı. Karma Komisyon daha önce Güzel hakkında yine örgüt üyeliği suçlamasıyla gelen bir başka dosyayı da gündemine aldı. İki dosyadaki savcılık soruşturmalarında yer alan çarpıcı bilgi ve belgeler şöyle:

PKK elebaşlarının mektupları ortaya çıktı! Katil Öcalan soruyor: Bunları Kandil mi seçti?PKK elebaşlarının mektupları ortaya çıktı! Katil Öcalan soruyor: Bunları vekil adayı olarak Kandil mi seçti?

30 CİVARINDA FOTOĞRAF

Son gelen dosyada Güzel'in çeşitli zamanlarda ve değişik terör örgütü PKK kamplarında çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Bu fotoğraflar A4 kağıtlara basılmış ve altlarında ne zaman ve nerede çekildikleri yazılmış durumda. Kamuoyuna yansıyanlar dışında bazı kareler de dosyada bulunuyor.

1 DAKİKADA MİLLETVEKİLİ ADAYI

2017'de Diyarbakır'daki bir soruşturmada gizli tanığın ifadesi dosyaya girdi. Gizli tanık, "Semra Güzel'in kod adı ....'dır. Bu kişi gelecek vadettiği için milletvekili olması önerildi. KCK heyetine girdi. 1 dakika içinde milletvekili adayı olmasına onay verildi" denildi.

TERÖRİSTİN DEFTERİNDEN NUMARISI ÇIKTI

Nisan 2017'de öldürülen terörist Volkan Bora'nın not defteri ele geçirildi. Bu defter günlük gibi; gayet muntazam yazılmış. Gün gün yapılan harcamalar, faaliyetler, eylemler, "şurayı bombaladık, şurayı bastık" gibi gün içindeki tüm terör faaliyetleri detaylı şekilde yazılmış. Bu not defterinde 5 kişinin cep telefon numarası yer alıyor. Numaralardan biri de Semra Güzel'e ait.

İKİ TERÖRİST İLE MEKTUPLAŞMIŞ

Semra Güzel, Volkan Bora ile aynı dönemde Ermenice kod ismi kullanan başka bir terörist ile de yazışmış. Bu teröristin mektuplarında şiirler de bulunuyor. İki terörist ile yazışmaları uzun süre devam etmiş.

YURT DIŞI ÇIKIŞLARI

Dosyada, Semra Güzel'in hangi tarihlerde yurtdışına çıktığı da var. Örneğin, Duhok'a gidiş dönüş tarihleri bulunuyor. Yine 2014 yılında bir başka çıkış daha olmuş.

89 KEZ GÖRÜŞMÜŞ

Örgüt belgelerinin yanısıra Güzel'in terör örgütünden kimlerle görüştüğünün telefon kayıtları da dosyada delil olarak sunuldu. Örneğin bir terörist ile 89 kez telefon görüşmesi yapmış.

KAREKOD İLE İLAÇ TAKİBİ

Kamuoyuna da yansıyan teröristlere ilaç sağlama olayının detayları de dosyada yer aldı. Bunu göre öldürülen teröristlerde ilaçlar bulundu. Bu ilaçların üzerindeki kare kodlardan nereden alındığının izi sürüldü. Önce ilacı satan eczaneye ulaşıldı. Buradan da reçeteyi yazan doktora.

Reçete Adıyaman'da bir aile hekimi tarafından yazılmıştı. Hekim, "Ben insanlara yardım olsun diye bazı ilaçları alıyorum. Bunlar o ilaçlardır" savunması yaptı. Bu olay ile ilgili 10 sağlık çalışanından biri ihraç edildi. Güzel olayının ortaya çıkmasından sonra sağlık çalışanları ile ilgili yeni bir soruşturma da açılabileceği belirtiliyor.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
YORUMLAR 101
 • Hakan 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaslari tarihin coplugunde uyuyorlar bu kadininda gidecegi yer orasi
  Cevapla
 • Hacivat 8 ay önce Şikayet Et
  Rezalet teröristlerin bombalarigi yerleri bilen terörist sevgilisi milatvekili mecliste oturuyor t
  Cevapla
 • Meliha 8 ay önce Şikayet Et
  kılıçtaroğlunu anladık ta...ülkücü akşener e ne oluyor... pkknın seçtirdiğivek,llerle bir olup erdoğan ı devirip eline ne geçecek? birisi anlatsın? imamoğlunu fatihe benzetmesi bu kadının artık Tarihimize de saygısı kalmadığını gösteriyor...
  Cevapla
 • İsmail 8 ay önce Şikayet Et
  Yav ne Ülkücü sü bu kadın bir projenin ürünü bu kadar basit.
  Cevapla
 • Birdal 8 ay önce Şikayet Et
  1 dakkada vekil de olur katil de olur.biraz daha doldurursanız daha neler olur acaba.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Ahlaksız kadın şimdi ne yapacaksın bakalım Öyle kandilde aşk meşk ha !!! O günleri keşke yaşamasaydım diyeceksin??? O günlerini içerde sana burnundan fitil fitil getireceğiz !!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonların gözü TBMM'de! Mesai başladı: EYT, fatura desteği, silinecek borçlar...
Büyük gün yarın! Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı açılıyor