Hamza Dağ: Kaftancıoğlu ile ilgili 2 bozma kararı görmezden geliniyor

AK Partili Hamza Dağ, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkındaki 2 kararın Yargıtay tarafından bozulduğunu ancak bunun görmezden gelindiğini söyledi.

Hamza Dağ: Kaftancıoğlu ile ilgili 2 bozma kararı görmezden geliniyor
Hamza Dağ: Kaftancıoğlu ile ilgili 2 bozma kararı görmezden geliniyor
GİRİŞ 13.05.2022 14:54 GÜNCELLEME 13.05.2022 14:55
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Yargıtayın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yargılandığı 5 suçtan 2'si hakkında bozma kararı verildiğini ancak bazı kesimlerin bozma kararlarını görmezden geldiğini söyledi.

Hamza Dağ, İzmir'in Ödemiş ilçesindeki bir restoranda AK Parti üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dağ, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yargıtayın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen mahkumiyet kararını onamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara dikkati çekti.

Canan Kaftancıoğlu'na yurt dışından ilk destekCanan Kaftancıoğlu'na yurt dışından ilk destek

Kaftancıoğlu'nun, ölmüş bir anneye küfüründen utanmayan siyasetçilerKaftancıoğlu'nun, ölmüş bir anneye küfüründen utanmayan siyasetçiler

Canan Kaftancıoğlu'nun terörist sevici paylaşımları unutulmadıCanan Kaftancıoğlu'nun terörist sevici paylaşımları unutulmadı

Kararın ardından Kılıçdaroğlu'nun "bir provokasyona daha imza atmak istediğini" ifade eden Dağ, şunları kaydetti:

"Önce karara baktığımızda, Yargıtay, 5 suçtan 2 tanesinin düşmesine, 3 tane cezanın onanmasına karar verdi. Sürekli bunun üzerinden hukuk, insan hakları, özgürlük, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü gibi ifadelerde bulunanlara baktığımızda, düşme kararlarıyla alakalı nasıl bir söz söyleyeceklerini işin doğrusu kamuoyuna anlatmaları lazım ama bununla ilgili hiçbir şey söylemezler. Çünkü onlar için hukuk, kendileri istediği gibi karar verdiği zaman hukuktur, kendileri istediği gibi karar vermediği zaman ise mutlaka altında başkaca şeyler ararlar."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

"KAOS PLANI BOŞA ÇIKTI"

Kılıçdaroğlu'nun attığı tweet ile tüm milletvekillerine, CHP İstanbul İl Başkanlığı önüne gitmeleri yönünde talimat verdiğine işaret eden Dağ, şöyle devam etti:

"Davet değil, bütün hepsi oraya gitsin diye talimatta bulundu ama dün akşam 'Saat 18.00'de basın toplantısı yapacağız' dedikleri halde saat 19.30'a kadar basın toplantısını ertelediler ama oraya 10-15 civarında milletvekili katıldı. 500'le 750 arasında da vatandaş veya partilileri katıldı. Dolayısıyla CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mantığında, mantalitesinde muhalefet anlayışında sadece kaos üretmek var, sadece yıkıcılık yapmak var. Ülkeye bir şey katmak gibi bir derdi söz konusu değil. Bunu çokça denedi. Birkaç ay önce 'Elektrik faturasını ödemeyeceğim' derken de aslında bunu denemek istemiştir. O zaman da 'Faturayı ödemeyeceğim' dediğinde öncelikle kendi teşkilatının, milletvekillerinin ona eşlik edeceğini, ona destek vereceğini düşündü ama hiç kimse destek vermeyince daha sonra bireysel bir eylemmiş gibi o eylemi dönüştürmek zorunda kaldı. Bu sefer de aynı kaos planı boşa çıkmıştır."

AK Parti'nin 20 senedir hem ülkeye eserler kazandırmış hem de özgürlüğü, hukuku, hukukun üstünlüğünü, üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğünü ülkeye getirmiş bir iktidar olduğunu kaydeden Dağ, "Böyle de devam edeceğiz. Tamamen çalışmamız mücadelemiz buna dair olacaktır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 23
 • Sevdalı 6 ay önce Şikayet Et
  Bakın arkadaşlar. kaftancı oğlu imam oğlu klictar oğlu davut oğlu karamolla oglu neyse siz anladınız.
  Cevapla
 • Mete TÜRK 6 ay önce Şikayet Et
  Terörü destekleyenlere böyle hafif ceza verilirse işte olacağı bu. Verin 20 yıl müebbet bakın sesleri çıkıyor mu?
  Cevapla
 • ayhan 6 ay önce Şikayet Et
  Açıkça teröristleri övüyor, devlete seri katil diyor. Gereken ceza zaten verilmemiş. Yetmiyormuş gibi içeride dışarıda ne kadar ülke düşmanı varsa ciyaklıyor.
  Cevapla
 • min 6 ay önce Şikayet Et
  Ermeni pkk destekçisini hamisi kesilen hain dolu ortalık. Seçmenin %50ye yakın apaçık hainlik yapanları destekliyor. Allah devleti milleti bu hainlerin şerrinden korusun.
  Cevapla
 • Turan Üç Hilal 6 ay önce Şikayet Et
  Kaftancıoğlu hiçte masum değil chp istanbul secimlerinin kazanılmasında emeği olduğu için Kaftancıoğlu destekledi diğer destek veren partilerde oy devşirmek için destek veriyor ama velakin niye bu kadar geç kalındı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin'de şok eden olay: Dünya kupası uğruna felç oldu!
Almanya'daki darbe planının arkasından Prens çıktı: Ülkenin başına geçecekti