İttifakta büyük fiyasko: Kılıçdaroğlu'nun verdiği süre doldu!

Kılıçdaroğlu, altılı masanın 15 günde bir toplanacağını açıklamıştı. Bu süre, geçtiğimiz Pazar günü doldu ancak toplantı olmadı. AK Partili Dağ masanın dağıldığını söylüyor. Araştırmalar ise ittifaka olan güvenin azaldığını ortaya koyuyor.

GİRİŞ 19.10.2022 11:54 GÜNCELLEME 19.10.2022 11:55
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

HABER7 | DETAY

Altılı masanın toplantılarından sonuç çıkmaması seçmende rahatsızlığa neden oluyor. Masanın kurulduğu yaklaşık 9 aylık süreçte liderler toplu ve baş başa olarak 36 defa görüşmüş, Eylül sonunda görüşme trafiği yeniden başlamıştı.

"15 GÜNDE BİR BULUŞACAĞIZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 Ekim'deki son toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, gelen talepler doğrultusunda görüşmelerin daha sık yapılacağını, liderlerin 15 günde bir toplanacağını belirtmişti. 

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ilanı gibi açıklama! 6'lı masada restleşme!Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ilanı gibi açıklama! 6'lı masada restleşme!

"BU BİLE MASANIN DAĞILDIĞINI GÖSTERİYOR"

Kılıçdaroğlu'nun işaret ettiği 15 günlük süre geçtiğimiz Pazar günü sona erdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün katıldığı bir televizyon programında, "En son 2 Ekim'de bir araya geldiler. Bir buçuk ay bir araya gelmemeleri kendi medyaları tarafından eleştirilmişti. O zaman 15 günlük bir süre koymuşlardı. 15 günlük süre bu pazar doldu. Bu bile 6'lı masanın dağıldığını gösteriyor. Ne kadar ortak aday çıkaracağız diyorlarsa da o konuda uzlaşı çok net görünmüyor" değerlendirmesinde bulundu. 

Son anket çok şey anlatıyor: Erdoğan'a destek 12 ayın zirvesinde!Son anket çok şey anlatıyor: Erdoğan'a destek 12 ayın zirvesinde!

SEÇMEN, İTTİFAKIN ORTAK ADAY ÇIKARABİLECEĞİNE İNANMIYOR

Kamuoyu araştırmaları seçmenin, ittifakın ortak aday çıkarmasına ve beraber hareket etmesine ihtimal vermediğini gösteriyor.

Areda Survey'in Haber7'yle paylaştığı son araştırmasında, vatandaşların yüzde 47,9'u Millet İttifakı'nın ortak aday çıkaracağını düşünüyor. Bu oran Mart 2022'de yüzde 72 bandındaydı. 

Seçmenlerin yüzde 31,4'ü altılı masanın seçimden sonra, yüzde 28,6'sı ise seçimden önce dağılacağına inanıyor. Masanın varlığını sürdüreceğine inananların oranı yüzde 40,1'de kaldı.

KAYNAK: HABER7 | DETAY
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 58
 • Fahri Özcan 2 ay önce Şikayet Et
  Altılı masa kurulduğu günden beri çatlak neresi tamki altı benzemez karanlık masa
  Cevapla
 • Rotasiz deli 2 ay önce Şikayet Et
  Çatlak olmaz erdoğan gitsin düşmanlığı bu bozukları bir arada imiş gibi gösterir. Erdoğan gidince çatlak o zaman patlar. Ülke yangın yerine döner
  Cevapla
 • Remzi Aslan 3 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet 6 lı masayı kurduğu gün kaybetti.
  Cevapla
 • Cengiz 3 ay önce Şikayet Et
  Körlerle sağırlar , aylardır birbirini ağırlar .
  Cevapla
 • azi 3 ay önce Şikayet Et
  inanmayin 6 masa toplantilari bir sow takkiye kimin secilecegi önceden belirlenmis karar vericiler yurt disindakiler zarfin icinde gönderilmis isimi sececekler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den ABD ve Avrupa ülkelerine 'Uyarı' misillemesi!
İsveç, geçici olarak NATO üyelik sürecini durdurdu