AK Parti'den çok sert tepki: Son derece vahim

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen terör saldırısının ardından manipülatif açıklamalarda bulunan muhalefete çok sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 17.11.2022 14:10 GÜNCELLEME 17.11.2022 14:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Muhalefetin İstiklal Caddesi'nde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırının ardından yaptığı açıklamalara AK Parti'den tepki geldi. Ömer Çelik, "Bazı siyasi çevrelerin ve kişilerin, devletimizin kurumlarından çok şaibeli odakların yanıltıcı beyanatlarını, sözde analizlerini ve manipülatif değerlendirmelerini esas almaları son derece vahimdir." dedi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

İstanbul’da İstiklal caddemizde gerçekleşen hain saldırı sonrası tüm vatandaşlarımızın teröre karşı birlik ve beraberlik gösterilmesi noktasında ortaya koyduğu tavır tüm dünyaya mükemmel bir mesaj vermiştir. İnsanlık düşmanı teröre karşı biriz ve beraberiz…

Güvenlik güçlerimiz son derece etkili çalışmalarla hızlı bir biçimde faili ve bağlantılarını  tesbit edip yakalamıştır. Bu, Türkiye’nin terörle mücadeledeki gücünü ve yüksek kapasitesini bir kere daha göstermiştir.

"SON DERECE VAHİM"

Buna karşılık, vatandaşlarımızı temsil noktasında sorumluluğu bulunan bazı siyasi çevrelerin ve kişilerin, devletimizin kurumlarından çok şaibeli odakların yanıltıcı beyanatlarını, sözde analizlerini ve manipülatif değerlendirmelerini esas almaları son derece vahimdir.

İstiklal Caddesi teröristi Albashır PKK'ya nasıl girdiğini anlattı İstiklal Caddesi teröristi Albashır PKK'ya nasıl girdiğini anlattı

İstiklal'deki hain saldırıyla ilgili Demirtaş ağzındaki baklayı çıkardıİstiklal'deki hain saldırıyla ilgili Demirtaş ağzındaki baklayı çıkardı

Terör karşısında net duruş, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve anayasal düzenimizi korumanın ilk maddesidir. Terör karşısında bulanık tavırlar üretenlerin ve terör eylemlerinden siyasi hesaplaşma çıkarmaya çalışanların konumu meşru değildir.

"BÜYÜK BİR ŞUURSUZLUK"

Kuşkusuz demokrasilerde her olayın çok yönlü değerlendirilmesi, farklı görüş ve analizlerin olması doğaldır. Ancak, teröre mazeret üreten ve güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesini zaafa uğratmaya çalışan yaklaşımlar ve tavırlar  sergilenmesi büyük bir şuursuzluktur.

Türkiye bir güven ülkesidir. Terörle mücadele konusunda milletimiz bir ve bütündür. Terörle mücadelemiz bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürecektir. 

Kaybettiğimiz canlarımıza bir kere daha rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.Ömer Çelik

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 3
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Utanmaz hain 6 sı cekin gidin bu ülkemden Az kaldı
  Cevapla
 • Soner 6 ay önce Şikayet Et
  Turkiye cok ama cok ciddi bir milliguvenlik sorunuyla karsi karsiyadir ! Terore destek veren ve kolkala gezenlerin devleti ele gecirme sansi vardir buna kesinlikle goz yumulamaz !! maalesef baskanlik sistemi bunlara sans vermistir !
  Cevapla
 • Çorumlu 6 ay önce Şikayet Et
  muhalefetin son çırpınışları inşallah bu millet onları yerin dibine gömecek hdp nerse onu yapıyorlar pkk ya terör örgütü diyemiyorlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan balkon konuşmasında tarihi mesajlar!
Seçim sonrası Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım