AK Parti'den İsveç ve Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç'te PKK yandaşlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çirkin eylemine ve Kılıçdaroğlu'nun TSK hakkındaki açıklamaları tepki gösterdi.

GİRİŞ 16.01.2023 17:33 GÜNCELLEME 16.01.2023 19:11
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki AK Parti MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

 Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İSVEÇ'TE ERDOĞAN'I HEDEF ALAN SKANDAL EYLEM

Özgürlük diyenlerin bu alçak terör eylemi karşısında susmasının, terörü desteklemekten başka bir şey olmadığını bir kez daha görmüş olduk.

Bunun ifade hürriyetiyle hiçbir ilgisi yok.

NATO'ya girmek isteyen İsveç'te alçaklık! Başkan Erdoğan'ın maketini astılarNATO'ya girmek isteyen İsveç'te alçaklık! Başkan Erdoğan'ın maketini astılar

İsveçli savcı skandal görüntülere soruşturma açmadıİsveçli savcı skandal görüntülere soruşturma açmadı

AK Parti'den EYT ve seçim tarihi hakkında açıklamaAK Parti'den EYT ve seçim tarihi hakkında açıklama

SAVCININ "SORUŞTURMAYA GEREK YOK" KARARI

İsveç Başbakanı'nın şunu düşünmesi lazım: Sizin NATO gibi bir güvenlik örgütüne üye olma girişimlerinizi sabote edecek kadar eylem yapabilenler karşısında yargınızın bu kararı bambaşka bir durumu ortaya koyuyor. Demek ki teröre karşı siyasi otoriteyle yargı arasında tamamen zıt bir durum var. 

İsveç'te terör gruplarının birer hafta arayla 15 tane eylem yaptığını ve bu eylemlerin her birinde bir Avrupa Birliği üyesinin başbakanı ya da devlet başkanının sahte bir maketini yaparak, asıldığı bir gösteriyi yaptığını düşünün. İsveç buna müsaade eder mi? Söz konusu bile olamaz. Ya da başka bir yerde İsveç'i yönetenlerin sahte maketlerinin asıldığı gösterisinin yapıldığını düşünün. İsveç'in buna tepkisi ne olur? Tablo açıktır. Bu yapılan şey ilkesel değildir. Çifte standart açıktır. Bütün bunlara rağmen Türkiye, İsveç'in NATO üyeliğine olumlu baksın diyenlerin şunu düşünmesi gerekir: İsveç NATO üyesi olsa, orada Türkiye'nin de olduğu masada teröre karşı nasıl yeni kararlar alacağız, NATO nasıl davranacak diye bir tartışma yapıldığını düşünün. O sırada da NATO üyesi ülkede sizin devlet başkanınıza dönük suikast modellemesi yapılıyor. Bu, hiçbir yerde kabul edilemez. 

Meclis Başkanımız doğru bir karar alarak İsveç Meclis Başkanı'nın Türkiye ziyaretini iptal ettiğinde, İsveç Meclis Başkanı bunu anlayışla karşıladığını ve eylemin son derece çirkin olduğunu söyledi. İsveç'teki bütün otoriteler bunu söylüyor. İsveç'in yapması gereken, teröre karşı mükellefiyetlerini yerine getirmesidir. 

Türkiye'ye kriz vaadi! Altılı masanın temsiliyete karşı darbe planına sert tepkiTürkiye'ye kriz vaadi! Altılı masanın temsiliyete karşı darbe planına sert tepki

DAVUTOĞLU'NUN "KRİZ" SENARYOSU

Bu model demokratik değil. Kendi Cumhurbaşkanı adaylarını şimdiden etkisiz eleman, kendilerinin kuracağı denetleme iktidarının nesnesi olarak konumluyorlar. 

Eskiden, seçilmiş hükümetin üstünde Milli Güvenlik Kurumu'nu konumlandıran, bir vesayet mekanizması haline getirip hükümetin üstünde konumlandıranlar vardı. 

Bu kadar zamandır muhalefetin iddiası güçlendirilmiş sistem. Burada bu da çıkmıyor. Ortaya çıkan bu tablo, demokratik kazanımlarımızın tamamını yok edecek, milletin geleceğinden çok şey çalacak bir yaklaşımdır.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'KOMUTA KADEMESİ' AÇIKLAMASI

TSK'nın komuta kademesine Ortadoğu'nın bol apoletli komutanları gibi derseniz, bu siyasi eleştiri değil hakarettir. Çıkmış bana birileri vesayet için geçmişte siz de eleştiriler yapıyordunuz diyor. Biz demokrasiye müdahale eden siyasetin işine karışan iradeyi eleştirdik. Ordu bir bütündür, verilen emirleri en başarılı şekilde yerine getirerek son yıllarda Kurtuluş Savaşımızdan bu yana en etkili mücadeleyi ortaya koyuyorlar." 

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 43
 • Kutahyali 2 ay önce Şikayet Et
  Bu İsveç pkk dan da adıymış canınız cehenneme
  Cevapla
 • BÜLENT 2 ay önce Şikayet Et
  natonun bize faydası yok zararı var olsa idi pkk gibi terörist örgütler bir takım nato üyeleri tarafından kurulup desteklenip bize saldırmazdı
  Cevapla
 • ZaZa 2 ay önce Şikayet Et
  PKK'nın arkasında ABD, Rusya Avrupa Birliğ'inin bir çok ülkesi vardır. Hâl böyleyken İsveç in direnebilme gücü yoktur. İsveç, Finlandiya, Norveç, Belçika ve benzeri küçük ülkelerin ABD'ye karşı koyma ne gücü ne de niyeti vardır. İsveç in PKK konusunda bu kadar ısrarı sanmıyorum ki Kürt aşkı olsun. Bütün olay ABD'nin emirlerini yerine getirmektir. Bunların topunun canı cehenneme. Hepsi de birbirinin Eddie-Buddu'südür. O yüzden İsveç gibi bir ülke, hiç menfaatine olmadığı halde PKK gibi kanlı bir terör örgütünü himaye ediyor.
  Cevapla
 • SARÌYERLÌ 2 ay önce Şikayet Et
  Koy vizeyi bitsin.Kes tatil yollarını.Bak nasıl hopluyorlar.Zaten TÜKÌYEDEN başka Ucuz yer kalmadı.Onun için TR yi AB almıyorlar.Hırvatlarda para birimi euro oldu şimdi orada bitti kaldı bulgar roman ordanda korkuyorlar cingenelerden.Alan daraldı
  Cevapla
 • DEREKÖYLÜ 2 ay önce Şikayet Et
  Soruşturmaya gerek yoksa, NATO' ya girmekte yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elazığ'dan korkunç haber: Bir evde 6 kişi ölü bulundu!
Silahlı insansız deniz araçlarında zirve Türkiye’nin