HDP’nin terör gerçeği bölücü kitaptan çıktı… ‘Adaylarımızın hepsini Kandil belirliyor!’

6’lı koalisyon masasına desteğini açıkça beyan eden HDP’nin bütün adaylarının kanlı terör örgütü PKK tarafından belirlendiği tescillendi.

GİRİŞ 24.03.2023 10:20 GÜNCELLEME 31.03.2023 10:47
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı koalisyon masasının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini ilan eden terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin meşruiyeti tartışılıyor. Yerel seçimlerin ardından bir kez daha CHP, İyi Parti, Saadet, Gelecek, Deva ve DP ile yollarını birleştiren HDP’nin, Kılıçdaroğlu’ndan kopardığı tavizler neticesinde aday çıkarmama kararı aldığı biliniyor. Hangi maddeler üzerinde anlaştıkları ve HDP’ye kaç bakanlık verileceği sır gibi saklanırken, PKK uzantısı HDP’nin genel seçimlerdeki hiçbir adayının parti kurulları tarafından seçilmediği, tamamının PKK yuvası Kandil’den belirlendiği bir kez daha gündeme geldi.

ÖCALAN'IN KİTABINDAKİ HDP-PKK GERÇEĞİ

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın tutuklu olduğu İmralı adasından kaleme aldığı “İmralı Notları” isimli kitabında HDP-PKK gerçeği, bizzat HDP’li kurmayların ağzından itiraf ediliyor.

Kitabın ilgili bölümünü Sabah gazetesindeki köşesinden gündeme getiren Mehmet Barlas, “Kılıçdaroğlu’nun Kandil’in adayı” olduğu tezini, Öcalan’ın kitabındaki satırlarla destekledi.

 • HDP'li Selahattin Demirtaş, PKK elebaşı Abdullah Öcalan, HDP'li Pervin Buldan

KORKUNÇ SÖZLER

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kitaplaştırdığı ‘İmralı Notları’ndan küçük bir alıntı yapmak istiyorum” ifadelerini kullanan Barlas’ın aktardığı HDP-Öcalan diyalogları şu şekilde:

İDRİS BALUKEN: Bizden kaynaklı yanlışlar vardı. Bazı yerlerde yerelden aday gösterilmemesi oy kaybettirdi.
 

ABDULLAH ÖCALAN: Kim belirledi bunları?
 

BALUKEN: Seçim komisyonunun çalışmalarıyla belirlendi.
 

ÖCALAN: Kimdir bu seçim komisyonundakiler? Bunlar Kandil tarafından mı belirlendi, yoksa siz mi belirlediniz?
 

SIRRI SÜREYYA ÖNDER: Kandil belirledi.
 

ÖCALAN: Tamamıyla mı onlar belirledi? Parti meclisinde belirlenmedi mi bu komisyon?
 

PERVİN BULDAN: Hayır. Parti meclisinde ya da MYK'da belirlenmedi.
 

 • Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan, Pervin Buldan, İdris Baluken.

Barlas, satırlarını şöyle sürdürdü:

“Sırrı Süreyya Önder, açık açık HDP listelerinin Kandil tarafından belirlendiğini söylüyor.  Devamında ne mi oluyor? Bazı PKK’lı yöneticilere kızgın olan Öcalan, öfkesini Kandil’in her dediğini kayıtsız şartsız yerine getiren HDP heyetinden çıkarıyor ve şu cümleyi sarf ediyor: “Siz nasıl siyasetçisiniz, hiç mi iradeniz yok?” Öcalan'dan fırçayı yiyen HDP’liler adadan ayrılıyor…”

HDP aday çıkarmamıştı: PKK elebaşı altılı masaya yeni destek mesajı gönderdiHDP aday çıkarmamıştı: PKK elebaşı altılı masaya yeni destek mesajı gönderdi

CHP'li isimden Kılıçdaroğlu'na tepki: HDP ile neyin pazarlığını yaptınız!CHP'li isimden Kılıçdaroğlu'na tepki: HDP ile neyin pazarlığını yaptınız!

4 maddeyle boyun eğdirmişler! HDP’nin kabul edilen şartları belli oldu4 maddeyle boyun eğdirmişler! HDP’nin kabul edilen şartları belli oldu

HDP ilkede CHP ile anlaştı, peki seçim formülü ne?HDP ilkede CHP ile anlaştı, peki seçim formülü ne?

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 73
 • Hakan 11 ay önce Şikayet Et
  Seçimden sonra hepsini yargılamazsak bize yazıklar olsun
  Cevapla
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Aym; Hdp denen terörle bağlantılı partiyi kapatmak için ne bekliyor anlamıyorum. Adamlar bas bas bağırıyor Öcalan'a özgürlük diye. Özerklik diye. Allah aşkına özgürlük demokrasi diye diye vatan parçalanacak.
  Cevapla
 • melikşah 1402 11 ay önce Şikayet Et
  Bugün yaşadığımız siyasal yapı içinde H.D.P. ve arkasındaki P.K.K nın kürtleri temsil etmediğini görüyoruz bu örgütlerin Türkiye düşmanlarının maşası olduğunu unutmayalım türk ve kürt kardeştir
  Cevapla
 • Evet 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  ALLAH C.C bunlara oy verenlerden bu Milletin ahını alacaktır Amin
  Cevapla
 • SELAMET 11 ay önce Şikayet Et
  PKK NIN TEMSİLCİSİ HDP HDP NİN TEMSİLCİSİ CHP.... MİLLET OYUNU BUNA GÖRE KULLANACAK....EĞER HDP PKK İTTİFAKI KAZANIRSA MİLLET EN BÜYÜK BELAYI KENDİ ELİYLE VATANIN BAŞINA sarmış olacak...BÖYLE BİR REZALET OLAMAZ....ADAMLAR AÇIKÇA ARTIK TÜRKIYEYİ BÖLME ÖCALANI SERBEST BIRAKMA ZAMANI GELDİ DİYE BASBAS BAĞIRIYOR....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın açıklaması Yunan basınında manşet oldu
Son Dakika: Mustafa Destici'den kaza sonrası ilk açıklama!