Bölücü kitaptan bir ifşaat daha: HDP’li Buldan Kandil’den izinsiz selam bile söyleyememiş!

Açık destek gizli pazarlık usulüyle 6’lı masanın adayı Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alan HDP’nin, terör üssü Kandil’den onaysız hareket edemediği bir kez daha belgelendi.

GİRİŞ 31.03.2023 11:53 GÜNCELLEME 31.03.2023 14:28
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

6'lı koalisyon masasının kaçamak ortağı HDP'nin liderlerinin PKK'nın terör üssü Kandil ile olan organik bağını tescilleyen "İmralı Notları" kitabındaki diyaloglar dehşete düşürüyor. HDP’nin bütün adaylarının Kandil’deki terör örgütü elebaşlarının kararıyla belirlendiğini ifşa eden PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı Notları isimli kitabından HDP’ye dair yalın gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

HDP’nin terör gerçeği bölücü kitaptan çıktı… ‘Adaylarımızın hepsini Kandil belirliyor!’HDP’nin terör gerçeği bölücü kitaptan çıktı… ‘Adaylarımızın hepsini Kandil belirliyor!’

BU KADIN HDP’NİN LİDERİ… KANDİL’DEN İZİNSİZ SELAM BİLE İLETEMİYOR

Elebaşı Öcalan’ın kitabında sözleri yer alan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın, Kandil’den onay almadan selam dahi iletemediğini açıkça söylediği öğrenildi.

Teröristbaşı Öcalan’ın kitaplaştırdığı İmralı Notları’nın 8 Şubat 2014 tarihine ilişkin bölümünde, günümüzde HDP lideri olan Pervin Buldan’ın, Öcalan’la gerçekleştirdiği diyaloga yer veriliyor. HDP’li Buldan’ın kayınpederinin Öcalan’a selam söylediğini ancak Buldan’ın bu selamı iletmek için Kandil’den onay aldığını söylediği, kitaptaki satırlar arasında.

 • HDP'li Selahattin Demirtaş, PKK elebaşı Abdullah Öcalan, HDP'li Pervin Buldan

DEMİRTAŞ TALİMATI ÖCALAN’DAN ALMIŞ, KANDİL’İN DAYATMASINA BOYUN EĞMİŞ!

Terörist Öcalan’ın kitabında ayrıca, terör tutuklusu HDP’li Selahattin Demirtaş’la ilgili de çarpıcı sözler bulunuyor. HDP’nin oluşturduğu Seçim Komisyonu’nun tamamının Kandil tarafından belirlendiği, yetkinin Parti Meclisi’nde olmasına rağmen Kandil’deki PKK elebaşlarına boyun eğildiği vurgulanıyor.

Seçim Komisyonu’na PKK üssü Kandil'den atanan isimler arasında Selahattin Demirtaş’ın da olduğu görüşmede öne çıkarken, Öcalan, Demirtaş’a “Benim yetkilerimi kullanmalısınız” talimatı verdiğini ancak Demirtaş’ın Kandil’in dayatmasına boyun eğdiğini söylüyor.

 • 6'lı koalisyon masası adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destek görüşmesi yaptığı HDP kurmayları

BULDAN: “SİZE SELAMINI İLETTİ AMA KANDİL’DEN İZİN ALMADAN SÖYLEMEDİM!”

Öcalan’ın İmralı Notları isimli kitabındaki HDP kurmaylarıyla gerçekleştirdiği korkunç diyaloglar, Yeniakit gazetesi yazarı Murat Alan’ın bugünkü köşesinde yer aldı. Alan’ın “Hüdapar’ın adaylarını Hizbullah belirlemiyor.. Ama HDP’nin adaylarını Kandil belirliyor” başlıklı makalesinde, HDP-Öcalan diyalogları şöyle alıntılanıyor:

Buldan, Kandil’den izin almadan selam dahi iletemez.

Yalanlasın da görelim!..

8 Şubat 2014 tarihli İmralı notları:

PERVİN BULDAN: Başkanım, son olarak birkaç kez Necdet Buldan (kayınbiraderi) size özel selam gönderdi. Ama ben Kandil’deki arkadaşların bilgisi dışında bunu size söylemedim.

Son Kandil gidişimizde bu durumu da Heval Cuma’yla (Cemil Bayık) görüştüm.

O da "bu sefer söyleyebilirsiniz, hatta bizim de selamımızı söyleyin, buraya gelsin görüşelim" dediler.

ÖCALAN: Evet, o neden öyle yaptı? Sorunu neydi? Bana karşı çok saygılıydı.”

 • Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İmralı Cezaevi'nde bir arada.

“DEMİRTAŞ KANDİL’İN DAYATMASINA BOYUN EĞDİ!”

Murat Alan’ın yazısındaki diğer HDP-Öcalan diyalogu ise şöyle:

Abdullah Öcalan’ın 2014 tarihli “İmralı Notları” isimli kitabından..

Noktası virgülüne dokunmadan aynen aktarıyorum..

ÖCALAN; Kim belirledi bunları.

İDRİS BALUKEN: Seçim komisyonunun çalışmalarıyla belirlendi.

ÖCALAN: Kimdir bu seçim komisyonundakiler? Bunlar Kandil tarafından mı belirlendi, yoksa siz mi belirlediniz?

SIRRI SÜREYYA ÖNDER: Kandil belirledi.

ÖCALAN: Tamamıyla mı onlar belirledi? Parti Meclisi’nde belirlenmedi mi bu komisyon?

PERVİN BULDAN: Hayır, parti meclisinde ya da MYK’de belirlenmedi.

ÖCALAN: Böyle şey olur mu? Siz niye müdahale etmediniz? Devrimci cesaretiniz mi yok? Beni niye uyarmadınız?

ÖNDER: Başkanım yaşanan sıkıntıları size iletmiştik.

ÖCALAN: Kimdir bu seçim komisyonundakiler? İsim verin bana.

Derin sessizlik...

ÖCALAN: Korkmayın, tek bir isim istiyorum.

Yine derin sessizlik.

ÖCALAN: Kim yaptı bu işleri? Sorumlusu kimdir? Bütün sorumlusu Kandil’dir. Ben size benim adıma müdahale edin demiştim. Benim yetkilerimi kullanmalısınız demiştim. Selahattin’e de bunları söylemiştim. Selahattin de buradan gittikten sonra 24 saat bile geçmeden bu dayatılanlara boyun eğiyor.”

Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan, Pervin Buldan, İdris Baluken.

HDP aday çıkarmamıştı: PKK elebaşı altılı masaya yeni destek mesajı gönderdiHDP aday çıkarmamıştı: PKK elebaşı altılı masaya yeni destek mesajı gönderdi

CHP'li isimden Kılıçdaroğlu'na tepki: HDP ile neyin pazarlığını yaptınız!CHP'li isimden Kılıçdaroğlu'na tepki: HDP ile neyin pazarlığını yaptınız!

4 maddeyle boyun eğdirmişler! HDP’nin kabul edilen şartları belli oldu4 maddeyle boyun eğdirmişler! HDP’nin kabul edilen şartları belli oldu

HDP ilkede CHP ile anlaştı, peki seçim formülü ne?HDP ilkede CHP ile anlaştı, peki seçim formülü ne?

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 70
 • TÜRKİYE 1 yıl önce Şikayet Et
  Pervin buldan seninde bir sonun gelecek merak etme son darbeyi şeçimden sonra yiyeceksiniz
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kemal yapıştı koltuga ilede benim başka şey söylemiyor, 12 de kaybetse 20 de kaybetse benim benim o diyor, oturdugu koltuk bir daha iflak olmuyor iflas ettiriyor
  Cevapla
 • EFE 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜRK milletdi bunlari secimde tarihe gömecektir bir daha ayaka kalkamasinlar hic kuskunuz olmasin.Sehitlerimiz icin bunu yapacagiz vatan icin.Bu millet sehilerimizin kanina yerde birakmaz.
  Cevapla
 • EFE 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜRK milletdi bunlari secimde tarihe gömecektir bir daha ayaka kalkamasinlar hic kuskunuz olmasin.Sehitlerimiz icin bunu yapacagiz vatan icin.Bu millet sehilerimizin kanina yerde birakmaz.
  Cevapla
 • EFE 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜRK milletdi bunlari secimde tarihe gömecektir bir daha ayaka kalkamasinlar hic kuskunuz olmasin.Sehitlerimiz icin bunu yapacagiz vatan icin.Bu millet sehilerimizin kanina yerde birakmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aşiret düğününde 2 milyonluk takı takıldı
Son Dakika: 'Kalkan-19' denetimiyle bin 177 göçmen yakalandı!