Tevfik Göksu son anketi paylaştı! İstanbul'da son durum

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu İstanbul’da yapılan son araştırmayı canlı yayında paylaştı.

GİRİŞ 02.04.2023 17:55 GÜNCELLEME 03.04.2023 01:15
Bu Habere 192 Yorum Yapılmış

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu A Haber canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Anket paylaşan Tevfik Göksu, “İstanbul’da Cumhur’un oyu 2 puan önde. İBB Başkanlığı seçimi olursa da 8 puan yukarıda.” dedi.

İstanbul'un tarihinde bu kadar partizanlığın yapıldığı hiçbir dönem olmadığına dikkat çeken Tevfik Göksu canlı yayında şunları söyledi:

Şu anda İstanbul'da her şey partizanlık üzerinden gidiyor. Eğer rozetiniz o ittifakın içerisinde değilse sizin İBB'nin hiçbir imkanından hiçbir projesinden paydaş olarak faydalanma imkanına sahip değilsiniz. Ne dediler; 'Biz İBB'ye personel alırken yüzde 35 CHP'den yüzde 15 İYİ Parti'den yüzde 15'te adını söylemekten korktukları partiden yani HDP'den yani koalisyon ortaklarından alıyoruz.' Bunu söylediler.

MİLLETİMİZ KARAR VERİRKEN BUNLARA İYİ BAKMALARI LAZIM

Aziz milletimizin 14 Mayıs'ta karar verirken bu iki fragmana iyi bakmaları lazım. Nedir bunlar; Ankara ve İstanbul. Şimdi İstanbul'da vaatler vardı. İyi hatırlayın AK Parti'nin yaptığı metronun 2 katını yapacağını 100 bin konut yapacağını söyledi ama ortada bir şey yok. Bunların hepsini 13 Nisan'da Meclis toplantısında 4 yılın bitiminde tek tek yüzüne bakarak anlatacağım. Bunu canlı yayında milletimiz izleyebilir.

ANKETTE SON DURUM

En son yapılan kamuoyu araştırmalarında Cumhur İttifakı'nın oyu Millet İttifakı'nın oyundan 2 puan daha fazla. İstanbul'da fark bu. Yani ittifakın içerisinde resmen görünmeyen partinin yani HDP'nin oyunu da eklediğinizde durum tablo bu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oyundan ise Cumhur İttifakı'nın oyu yaklaşık olarak 8 puan yukarında.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 192
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  İstanbul'u devreden bir zihniyet fazlası ile var . Bu zihniyet beni korkutuyor.
  Cevapla
 • vuslat 1 ay önce Şikayet Et
  inşallah fark atarak kazanır cumhur ittifakı.
  Cevapla
 • yahya 1 ay önce Şikayet Et
  inş
  Cevapla
 • Önce vatan 1 ay önce Şikayet Et
  bir vatandaş ne diyor hdp tc mecliste 3 büyük parti doğru terörist parti demek terörist çokmuş açık seçik apo nun heykelini diken teröristleri serbest bırakacak kürdistan kuracak chp vekil türkiye25 eyalete böleceğiz diyen şimdi şeref namus sözü veremiyor söz diyor 3cü büyük diyorsun terörist olduktan sonra olsa ne farkeder demek teröriste oy atan çok aslında hdp nin yanında hüda sıfır
  Cevapla
 • Mehmet Yeşildere 1 ay önce Şikayet Et
  HDP T.C parlamentosunun 3.cü büyük partisi. Oraya değil , son ortağınız hizbullah terör örgütüne bakın. Koltuğu korumak için kimlerle ortaklık kurduğunuza önce bakın. Gideceksiniz.
  Cevapla
 • hisar 1 ay önce Şikayet Et
  hepinizin sonu geldi teroristler 14 şubat son hepiniz gebereceksiniz abd de sizi kurtaramayacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kabine açıklandı! Yeni dönemde Türkiye ekonomisini yönetecek isimler
Kılıçdaroğlu'ndan istifa sorusuna yanıt: Ona parti karar verecek