Özel ile Özdil arasında "bidon kafalı" atışması: Bu iftiranı sana yedireceğim

CHP lideri Özel ile Yılmaz Özdil arasında atışma devam ediyor. Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinden sonra kendisini hedef alan Özdil'i eleştirdi, Özdil ise, "Bu iftiranı sana yedireceğim" diye cevap verdi.

GİRİŞ 20.06.2024 12:08 GÜNCELLEME 20.06.2024 12:10
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Gazeteci Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef almıştı. Özdil konuyla ilgili, "Asrın lideri Özgür Özel'e 'Koltuk' verdi" başlıklı video yayımladı, Özel ise, "Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü... Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar" diye tepki gösterdi. 

"VAKTİYLE ELEŞTİRMİŞTİM, ONUN HIRSI BUNDAN"

Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtlayan Özel, şunları söyledi: 

"Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var."

"ARKADAŞ SEÇMENE SÖVÜYOR"

Özel, sözlerinin devamında "O, 'hatamız nerede' demek yerine, oy vermeyen seçmene 'bidon kafa' diyen zihniyet. 47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş. Seçmen dediğin kişi birer insan, işsiz, aç, yoksul, ötekileştirilmiş, yalnız, endişeli. Ona diyorsun ki bu ülkeyi kim yönetsin. Sen ona güven vermediysen, o da sana oy vermediyse bidon kafa olan sensin. Yani, siyasetçinin kendisi. Kafasını duvara vurup nerede yanlış yaptım demesi lazım. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Arkadaş, seçmene sövüyor. Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar. Sürekli bir kavga ortamı olsun, iki taraf birbiriyle sürekli çatışma halinde olsun biz de bu tarafa mermi satalım... Boşuna endişeleniyorlar, bu içine girdiğimiz süreç ne sorunları çözer, ne tartışmaları bitirir biz ne gidip AK Parti ile koalisyon oluruz. Sen yine de muhalif olursun" ifadeleriyle isim vermeden Yılmaz Özdil'i eleştirdi.

"SANA BU İFTİRANI YEDİRECEĞİM"

Özel'in sözlerine sinirlenen Özdil, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Özdil, şu ifadeleri kullandı: 

"Buket Aydın'ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. 'Erken seçim istemiyor, AKP'nin toparlanmasına fırsat tanıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Namuslu gazetecilere küfreden trollerin abisi Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca 'Yılmaz abi' diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını -gözlüğünü çıkardın ama- gözüne sokacağım." 

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 67
 • Şehit diyarları 2 hafta önce Şikayet Et
  Masonik oyun resmen koktu duman cıkıyor cocuk kanmaz bunlara siyasiler artık Cennet vatanda yalanci entrikacı hilebaz diye anılacak ya siz torunlarıniza internette böylemi arşiv bırakacaksınız
  Cevapla
 • Ceryancı 3 hafta önce Şikayet Et
  Kitap koleksiyonunda Özdil in 2,500 tl lik NUTUK kitabı yoksa kavga gerçektir.! Gerisi hikaye...
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 hafta önce Şikayet Et
  GENEL PRENSİP : Bir gazeteci siyasilerin aldıkları kararları halka aktarır. Siyasi kimliği yoktur. Gazeteci vasfıyla siyasilere ahkam kesemez. Hele hele "gözüne sokacağım" vs kelimeler şirazenin kaydığı durumdur
  Cevapla
 • Cengiz 3 hafta önce Şikayet Et
  Danışıklı dövüş... Mesele chp başkanını biraz daha popüler hale getirmek... Biz de yedik.
  Cevapla
 • Milletin ferdi 3 hafta önce Şikayet Et
  Kayıkçı kavgası bunlar. Al birini vur ötekine hepsi Millete ve değerlerine karşı çıkışları ile tanınıyor. Siyasetçiler doğal olarak oy alabilmek için düne kadar beraber oldukları adamları harcayarak halka şirin görünmeye çalışıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ata Emre Akman cinayetinde karar!
Yakın takip başlıyor! Uymayan memura ceza verilecek