Gökçek'ten yeni Kılıçdaroğlu belgeleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu’nun SSK döneminde torpil kullanarak akrabalarını işe yerleştirmesini belgerle açıkladı, Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

Gökçek'ten yeni Kılıçdaroğlu belgeleri
Gökçek'ten yeni Kılıçdaroğlu belgeleri
GİRİŞ 27.05.2011 11:16 GÜNCELLEME 27.05.2011 11:16
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu oldu. Gökçek, Kılıçdaroğlu’nun SSK döneminde torpil kullanarak akrabalarını işe yerleştirmesini belgerle açıkladı, Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

“Rapor, Kılıçdaroğlu’nun torpil yaptığını kabul ediyor!”

Kılıçdaroğlu'nun torpil yaptığını kabul ettiğini ifade eden Melih Gökçek, “Bahsedilen zamanda bir imtihan açılıyor. Daha sonra 2. seferde Kılıçdaroğlu imtihansız 500 kişiyi işe alıyor. Bunun gerekçesi olarak da yeterli başvuru yok, sınav günleri dolu diyor. SSK’da müfettişlerin inceleme raporunda Kılıçdaroğlu’nun daha önceden sınavla ilgili iddia ettiklerinin gerçek olmadığına dair yazı var. Raporda şöyle diyor: “İdarenin sınav yapmak istediği; ancak ÖSYM’de boş gün olmadığı yalandır. Yakın zamanda yapılan sınavda yeterli sayıda başvuruda bulunulmaması da gerçek dışıdır.” şeklinde konuştu.

“İnsanları gözlerinin içine baka baka aldatıyor!”

Gökçek: “Kılıçdaroğlu, ‘Eğer akrabalarımı, yakınlarımı torpille işe aldığımı ispat etsinler hemen istifa ederim’ diyordu. Belgelerle gösteriyorum. İşaretlenmiş kaç tane Gündüz, kaç tane Karabulut soyadı var. Gündüz annesinin soyadı, Karabulut kendi soyadı. İnsanları, gözlerinin içine baka baka aldatıyor. Gelsin programa hemen karşılaşalım. Korkar gelemez.” dedi.

“İspat edilirse istifa ederim diyordu. Alın size kanıt!”

Gökçek şöyle konuştu: “Kılıçdaroğlu’nun ne kadar akrabası, torpilli yandaşı varsa hepsine sınav kazandırmış. Kılıçdaroğlu benim akrabama özel menfaat sağladığımı ispat etsinler istifa ederim diyor. Buyurun belgelerle ispat ettim. İstifa etti mi? Kendi akrabalarının puanlarını yükseltmek ve görevini kötüye kullanmak suretiyle 2000 kişiyi almış. Daha sonra da imtihansız 500 kişi almış. Sayın Kılıçdaroğlu’nun dönemi bir ele alınsa kendisi lime lime olur.”

“Kılıçdaroğlu kendi kendini beraat ettirmiş!”

Kılıçdaroğlu’nun 2000 kişiyi işe almasından sonra teftiş açıldığını belirten Gökçek, Teftiş Raporu’nu gösterdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Teftiş Raporu’nun sonunda da, hile vardır; fakat zaman aşımına uğramıştır yazıyor. En altta da Genel Müdür Kılıçdaroğlu imzası bulunmakta. Kendi kendini beraat ettiriyor. Teftişi yaptırıyor, zaman aşımına uğramıştır, hile vardır diyor, imza atıyor. Hadi beni mahkemeye versin bunun sahtecilik olmadığına dair.”

Gökçek canlı yayında konuyla ilgili 2. bir belge daha sundu:

“Dün Twitter’dan biri 16 şubat 1996 tarihli Milliyet gazetesinden bir haber gönderdi. O dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul’un Kılıçdaroğlu’nu savunanlara verdiği cevap: “Başarılı olmak bir kurumu batırmak mıdır?”. SSK’yı batırdıklarını Kılıçdaroğlu ile aynı zihniyetteki biri söylemiş. Mustafa Kul bu dönemde milletvekili olmak istedi, Kılıçdaroğlu da geçmişi unutmadı, Kul’u aday falan yapmadı.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR 9
 • murat aslanparcası 13 yıl önce Şikayet Et
  yorumcu fehmiye hitaben ...!. arkadaşım zaten acıklanan belgeler sawcılıktan alınmış kanıtlı belgeler k.mal'in acıga alınmamasının tek sebebi war rahşan affıdr yoksa k.mal efendi bi ömür boyu içerden çıkmazdı. bilmemek ayıp deil öyranmemek ayıp işte örenmiş oldun sawundugun adamın neden çıkarda çirit attıgını. bide bu yaptıgı bişe deil daha ne yolsuzlukları warda hepsi aftan kurtuluyo, geriside ergonakon denen şu iilet terör örgütünün elinde sırf onlarda dışa cıkmaması içinde örgütten eleman aday gösteriyo korkusundan yani kendisini maşa olarak kullandırıyo bide bunun gibileri sawunurken düşün taşın bil öle sawunmaya geç ....
  Cevapla
 • Fehmi DOĞAN 13 yıl önce Şikayet Et
  Sayın GÖKÇEK, neden savcılığa SUÇ duyurusunda bulunmuyorsun?. Aslında bu belgelere göre savcılık hemen el koyması gerek. Ancak suç duyurunda bulunursanız, Savcılık bunun üstüne gitmek zorunda kalır diyorum.
  Cevapla
 • Bilal Köse 13 yıl önce Şikayet Et
  Yürek. Bay Kemal Dürüst birisi olsa Melih beyin karsisina cikar..ama yürek yok. Ancak milleti kandirmak icin bin bir yalanlarla sahnede..
  Cevapla
 • milletin ferdi 13 yıl önce Şikayet Et
  Gökçek’i eleştirene; Gökçek’in attığı her adımı yargıya götürerek adamın elini kolunu bağlayın, sonra da yine Melih Gökçek’i suçlayın, yuh artık be…. Gökçek’in bu engellere rağmen Ankara’ya kazandırdıklarını görmemek için kör olmak lazım. Şu an çalışan metro hatları Gökçek zamanında yapılmıştır. Yapılmakta olan metrolarda Sincan tarafı zaten bitti sayılır, Çayyolu tarafına giden büyük aşama kaydedilmiştir. Ama daha hızlı bitirilmesi için Ulaştırma Bakanlığı devreye girmiştir. Nasıl elden gitmiş metro, gaz nasıl elden gitmiş? Hiçbir yere gittiği yok, olduğu yerde sapasağlam duruyor. Saçma sapan konuşmayın.
  Cevapla
 • Mehmet Meral 13 yıl önce Şikayet Et
  İstifamı, O da Ne?. Bay Kemal için Yalan Yalan değil ki, yüzü kızarsın da İstifa etsin. Hani halk arasında çokca söylenir "yüzüne tükürmüşler de yarabbi çok şükür yağmur demiş" bu zatın ki de bu misal. Bırakın kaale almayın bu adamı. Kendimize çeki düzen vermek için böyleleride lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Memduh Paşa Yalısı soygununda paraların bir kısmı bulundu
Akşener'den İYİ Parti'ye soğuk duş: Kaldırın!