Apple Haritalar'a güvenli sürüş ve raporlama özellikleri geldi

Apple Haritalar uygulaması iOS 14.5 ile trafikteki olayları gerçek zamanlı olarak raporlama imkanı sunuyor. Google Haritalar’da yılladır olan bu özellik sonunda iPhone kullanıcıları için Apple Haritalar uygulamasına eklendi. Apple Haritalar’da raporlamayı Siri ile konuşarak yapabileceksiniz. Bu sayede sürüş sırasında ekrana bakmanıza gerek kalmayacak.

Apple Haritalar'a güvenli sürüş ve raporlama özellikleri geldi
Apple Haritalar'a güvenli sürüş ve raporlama özellikleri geldi
GİRİŞ 11.02.2021 10:37 GÜNCELLEME 11.02.2021 10:37

Apple’ın yeni iOS 14.5 güncellemesinin beta versiyonunda ortaya çıkan özellik, Google Haritalar uygulamasında sunulandan daha fazla seçeneğe sahip. iOS 14.5 ile kullanıma sunulan raporlama özelliğiyle birlikte şerit kapatma, inşaat ve ayrılmış yol gibi bilgileri Apple Haritalar’da raporlamak mümkün olacak. Ayrıca Apple‘ın barikatları işaretlemek için ekran kontrollerinin yanı sıra Siri ile kullanım imkanı sunmasının bu farkı kapatacağı belirtiliyor.

Trafik olayı raporlamınız gerektiğinde hem yeni bir olay gördüğünüzde hem de geçmiş olan bir olayı bildirmek için Siri ile konuşabileceksiniz, böylece tüm süreç boyunca ellerinizi direksiyonda kalmaya devam edecek. Küresel olarak hükümetlerin dikkati dağılmış sürüş konusunda katı bir duruş sergilediği bir zamanda bu kolaylığın, Apple Haritalar için önemli bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor.

Ek olarak yeni özelliğin Apple CarPlay ile de uyumlu olduğunu belirtmekte fayda var.

ETİKETLER
iphone
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi dikkat çeken öneri! 'Özal bunu başarmıştı'
Yine yaptı yapacağını! Elon Musk bir tweetle ortalığı karıştırdı