iPhone 13 tasarımı için çarpıcı iddia

Apple, son üç yıldır tanıttığı akıllı telefonlarda çentikli tasarımı kullanıyor. iPhone X modeliyle başlayan tasarım dilinin iPhone 13 ile değişeceği iddia edildi. Bu yıl tanıtılacak iPhone 13’ün çentiksiz tam ekran tasarımına geçeceğine dair bazı somut deliller de mevcut.

iPhone 13 tasarımı için çarpıcı iddia
iPhone 13 tasarımı için çarpıcı iddia
GİRİŞ 18.02.2021 13:46 GÜNCELLEME 18.02.2021 13:46

Apple’ın 2017 yılında tanıttığı iPhone X modeli hem tasarım hem de güvenlik donanımları olarak iPhone tarihi için büyük bir dönüm noktasıydı. Çentikli tasarımla tam ekran deneyimi sunan iPhone X, parmak izi yerine Face ID teknolojisini de getirmişti. Diğer üreticiler uzun süredir tam ekran deneyimini yukarı çıkarmak için ön kamerayı ekran altına gizlemeyi bile başardı. Apple'ın da iPhone 13’te yeni bir tasarımla geleceği iddia edildi.

iPhone 13 prototipi çentiksiz ekranla test ediliyor

Gelen son raporlar; Apple'ın iPhone 13 prototipini dahili olarak çentiksiz test ettiğini iddia ediyor. Test başarılı olursa iPhone 13 ve sonraki iPhone'lar çentik kullanmayabilir.

Bildiğiniz gibi koronavirüs pandemisinden dolayı kullanıcıların her zaman maske takmasını gerekiyor. Ancak maske varken Face ID devre dışı kalıyor. Bu yüzden Apple yeni modellerinde ekran altına entegre edilmiş parmak izi okuyucusuna geçiş yapabilir.

iPhone 13 yerine iPhone 12s gelebilir

Apple'ın yeni modelinin adı için spekülasyonlar da var. Bildiğiniz gibi bazı batı ülkelerinde 13 rakamı uğursuz kabul ediliyor. Bu yüzden Apple 13 rakamını atlayabilir ve iPhone 12s ile karşımıza çıkabilir. Şimdilik isimlendirmenin bu yüzden dolayı nasıl olacağı bilinmiyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hükümet harekete geçiyor: Fahiş fiyatlara yakın takip
Marmaris açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem