Dünyaca ünlü markalar Clubhouse'da 1 dolardan satışa çıktı

Ses temelli yeni sosyal ağ platformu Clubhouse uygulamasına hem kullanıcıların hem de markaların ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor. Artan bu ilgi ile birlikte markalar da odağını bu platforma çevirmeye başladı. 14 yıldır Amerika’dan Türkiye’ye alışveriş hizmeti sunan Amerikadaniste, ünlü influencer Mert Vidinli moderatörlüğünde bir açık artırma yapıldı.

Dünyaca ünlü markalar Clubhouse'da 1 dolardan satışa çıktı
Dünyaca ünlü markalar Clubhouse'da 1 dolardan satışa çıktı
GİRİŞ 12.02.2021 09:41 GÜNCELLEME 12.02.2021 09:41

Pandemi dönemi ile birlikte farklı uygulamalara ve platformlara olan ilgi de ciddi bir şekilde artmaya başlamıştı. Bu ilginin yansımalarından bir tanesi de son zamanların en çok konuşulan uygulamalarından Clubhouse oldu. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının davetiye ile girerek birbirleri ile farklı odalarda sohbet edebildikleri bu uygulamada geçirilen zaman da her geçen gün artmaya başladı. Uygulamanın birçok kullanıcı için hala büyük bir gizem taşıması da bu ilgiyi canlı tutmaya devam ediyor. 

Dün akşam, Amerikadaniste markası ile Mert Vidinli moderatörlüğünde ilk defa satışa yönelik bir etkinliğe imza atıldı. Bir marka, böylelikle ilk defa satış kanalı olarak Clubhouse uygulamasını kullanmış oldu. 

Dünyaca ünlü markaların ürünleri 1$’dan satışa çıktı

Gerçekleştirilen açık arttırma etkinliği, ünlü influencer Mert Vidinli moderatörlüğünde başladı. Ayakkabıdan çantaya birbirinden farklı ürünler 1$’dan Amerikadaniste tarafından satışa çıkarıldı. Açık arttırma boyunca odadaki katılımcılar, el kaldırarak ürünlere teklif verme ve satın alma fırsatı buldular. Marc Jacobs, Moschino, Pinko, Chiara Ferragni, Karl Lagerfeld ve Anthropologie gibi dünyaca bilinen markaların ürünleri satış fiyatının çok altında bir değerle satıldı.

Açık arttırmayı dinleyenler, odadaki açık arttırma esnasında el kaldırarak ürünlere teklif verme fırsatını buldu. Moschino markasınının 190 dolarlık çantası 20 dolardan, Chiara Ferragni’nin ikonikleşen göz kırpan çantası 154 dolar yerine 15 dolardan satıldı.

“Amerika’dan Türkiye’ye ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi sunuyoruz”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Amerikadaniste Genel Müdür Yardımcısı Enes Güren, “Amerikadaniste olarak her zaman ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimini müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Bu anlamda bizi sıklıkla tercih eden iş insanları, cemiyet insanları, moda severler, koleksiyonerler gibi farklı kitlelerle farklı mecralarda bir arayı gelmeyi çok önemsiyoruz. Vermiş olduğumuz ayrıcalıklı hizmet deneyimi sayesinde tavsiye kanalı üzerinden büyüyoruz. Bu sefer WOMM etkisi ile yepyeni bir mecra üzerinden kendimizi anlatmak istedik. Bu projeyi hayata geçirirken de bizi gerçekten kullanan ve hizmetlerimizi deneyimlemiş bir isim olan Mert Vidinli ile yola çıktık. Amerikadaniste olarak yeni bir temas noktası yaratmak ama bunu gerçekleştirirken de fungagement çerçevesinde kalması bizim için önemli bir noktaydı. Açık arttırma etkinliği esnasında sitedeki anlık kullanıcı sayımız 3 katına çıktı. Instagram profil ziyaretimizde ise 11 kat artış yaşandı. Ayrıca 1$’dan satışa sunduğumuz ürünlerden de çok fazla sayıda gerçek fiyatı üzerinden sipariş aldık.” 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Başkan Erdoğan: Bu oyuna gelmeyin! Tarih verip müjdeyi de duyurdu...
Ters yönde ilerleyen sürücü trafiği birbirine kattı! Rahatlığı pes dedirtti...