WhatsApp grup sohbetlerini tamamen değiştirecek

WhatsApp, grup özelliğini genişletmek için kolları sıvadı. Topluluklar olarak isimlendirilen yeni özelliğin platformu Discord benzeri bir alana çevireceği belirtiliyor.

WhatsApp grup sohbetlerini tamamen değiştirecek
WhatsApp grup sohbetlerini tamamen değiştirecek
GİRİŞ 07.11.2021 14:20 GÜNCELLEME 07.11.2021 14:20

WhatsApp, Meta'nın sürekli yenilediği ve kullanışlı özellikler eklediği bir ürünü. Dönüp geriye baktığımızda 2010'ların ortalarına kadar kullandığımız, sadece mesajlaşılabilen WhatsApp'tan eser yok. İşletme hesapları, stickerlar, sesli ve görüntülü arama derken oldukça değişen uygulama, görünüşe göre bir büyük gelişmeyle daha karşı karşıya.

Daha önce Communities adında bir özellik geleceği iddiaları ortaya çıkmıştı. XDA geliştiricilerinin ilk kez fark ettiği bu özellik, grupların kanal haline geldiği topluluklar kurmaya yarıyordu. Benzer bulgulara şimdi de WABetaInfo ulaştı.

whatsapp topluluklar

WABetaInfo, WhatsApp’ın Türkçede muhtemelen Topluluklar olarak adlandıracağı özelliğe dair bulgulara ulaştı. Ekim ayında çıkan iddiaları destekleyen bu bulgular, basitçe anlatmak gerekirse çok daha büyük ölçekli sohbet grupları oluşturarak platforma Discord’su bir hava getirecek.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray'da seçim heyecanı! Sarı-kırmızılılar yeni başkanını seçiyor
Türkiye tarihinde bir ilk! Doğal gaz üretiminde tarihi rekor! Flaş 1 Temmuz müjdesi