Dev şirketten siber saldırı açıklaması

Dünya genelinde faaliyet gösteren Panasonic şirketi, siber saldırıya uğradığını ve verilerinin çalındığını açıkladı.

GİRİŞ 30.11.2021 13:54 GÜNCELLEME 30.11.2021 14:53

Kameralar başta olmak üzere çeşitli ürünleriyle ülkemiz dahil tüm dünyada faaliyetlerini sürdüren Panasonic, son dönemde ortaya atılan iddiaların doğru olduğunu ve siber saldırıya uğradıklarını resmen açıkladı.

Panasonic, 26 Kasım tarihinde yaptığı basın açıklamasında, 11 Kasım’da sunucularına izinsiz erişim sağlandığını ve bunun sonucunda bazı verilerin ele geçirildiğini duyurdu. Şirket sözcüsü Dannea DeLisser, ihlalin ilk olarak 22 Haziran’da başladığını ve 3 Kasım’a kadar devam ettiğini ifade ederken, yetkisiz erişimin de ilk olarak 11 Kasım’da tespit edildiğini sözlerine ekledi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler de kullanıldı:

“Yetkisiz erişimi tespit ettikten sonra, olayı derhal ilgili makamlara bildirdik ve ağa dışarıdan erişimi engellemeye yönelik adımlar da dahil olmak üzere çeşitli güvenlik önlemleri uyguladık.”

Panasonic, yetkili makamların soruşturmasına ek olarak veri ihlalini araştırmak ve hangi verilerin ele geçirildiğini belirleyebilmek için uzman bir güvenlik kuruluşu ile çalıştığını ve bu olay nedeniyle müşterilerinden özür dilediğini ifade etti.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Belediyelere bütçeden ayrılan payda İstanbul, Ankara ve İzmir ilk sırada
Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan, bakanını da al git' sözlerine tepki