Apple duyurdu: Güncellemeler erteleniyor!

Apple, iPhone ve Mac'lerde yazılım güncellemelerini erteleme kararı aldı. Söz konusu, erteleme kararının nedeni ise 'aksaklık oluşturan unsurların üzerine daha fazla eğilmek' olduğu belirtildi.

Apple duyurdu: Güncellemeler erteleniyor!
Apple duyurdu: Güncellemeler erteleniyor!
GİRİŞ 08.11.2023 09:43 GÜNCELLEME 08.11.2023 09:43

Apple'ın iPhone, iPad, Mac ve diğer cihazların gelecek yılki yazılım güncellemelerinin geliştirilmesine ara verdiği ve aksaklık yaratan unsurların üzerine eğilmeye karar verdiği belirtildi.

Bloomberg'e konuşan kaynaklara göre, geçen hafta şirket içinde çalışanlara duyurulan gecikme, ilk sürümlerdeki hataların çoğalmasının ardından kalite kontrolünün sürdürülmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kaynaklar, şirket mühendislerinin yeni özellikler eklemek yerine aksaklıkları gidermek ve yazılımın performansını artırmakla görevlendirildiğini söyledi.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mersin'de zincirleme kaza: 10 ölü, 39 yaralı!
Boşanmanın en fazla, doğurganlığın en düşük olduğu iller mercek altında