TRT'den Kızılelma dizisi açıklaması

TRT 'Kızılelma' isimli dizinin Alevi vatandaşları incittiği iddialarına yönelik yapılan açıklamada, 'Henüz çekilmeyen bir dizi Alevi vatandaşları nasıl rencide edebilir?' denildi.

TRT'den Kızılelma dizisi açıklaması
TRT'den Kızılelma dizisi açıklaması
GİRİŞ 09.12.2013 15:17 GÜNCELLEME 09.12.2013 15:17
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TRT'den yapılan açıklamada, İngiltere'de bulunan bir Alevi Derneği'nin TRT'de henüz yayınlanmayan ve çekimleri devam eden "Kızılelma" isimli dizinin Alevi vatandaşları incittiğini iddia ederek basına demeç verdiği ve basınının da henüz çekim aşamasında olan bir diziyi haber yaptığı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

"TRT yöneticilerinin bile henüz izlemediği ve çekimleri devam eden bir dizinin Alevi vatandaşlarımızı rencide ettiğini iddia etmenin mantığı anlaşılmış değildir. Hangi cümleyle, hangi görüntüyle Alevi vatandaşlarımız rencide edilmiştir? Film henüz çekilirken; bu filmin olmayan montajını kim izlemiştir? TRT'nin bugüne kadar Alevi vatandaşlarımızı tek bir saniye yayınla incittiği vaki değildir.

Bugünün TRT yönetimi, Alevileri incitmek bir yana Alevi vatandaşlarımız için devrim sayılabilecek bir yayın planı hazırlamıştır. Muharrem ayında özel yayına geçen TRT kanalları, çok değil daha geçtiğimiz ay Alevilerle ilgili tam 27 farklı program hazırladı.

TRT, Muharrem ayını izleyicilerine anlatabilmek için haber bültenlerinde 80 saat (4 bin 797 dakika) yer ayırdı. Hal böyleyken; reklam amaçlı olarak TRT kurumunu eleştirmek, hukuki suçun yanında insafsızlıktır."

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
 • mfatihim 6 yıl önce Şikayet Et
  Amannn.... Film çekersin polis kızar,film çekersin hakim savcı kızar,film çekersin Erzurumlu,Artvinli,Manisalı kızar,film çekersin alevisi sünnisi kızar;yahu seyretmeyin arkadaş bu kadar kolay...Dizi yönetmenleri herkesi memnun etmek zorunda mı?...
  Cevapla
 • asabi adam 6 yıl önce Şikayet Et
  kızıl elma ülküsünü . kızıl baş diye yorumlarsan ortaya bir sebep uydurursun sanırım..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar! TBMM yeni yasama yılına başlıyor
Şehir Hastaneleri Pandemi sürecinde ilaç gibi geldi!