Lüks otomobil fiyatına satılan güvercinler beş yıldızlı oteli andıran yerlerde bakılıyor

Bursa'da lüks otomobil fiyatına alıcı bulan güvercinler beş yıldızı oteli andıran özel bir ortamda bakılıyor. Henüz yavru olan güvercinler 100 bin liraya alıcı bulurken fiyatlarının birkaç sene sonra 200-250 bin liraya kadar ulaştığını söyleyen Türkiye Kürenk Kulübü Derneği Başkanı Mutlu Erdem güvercinlere çocuk gibi özenle baktıklarını dile getirdi.

Lüks otomobil fiyatına satılan güvercinler beş yıldızlı oteli andıran yerlerde bakılıyor
Lüks otomobil fiyatına satılan güvercinler beş yıldızlı oteli andıran yerlerde bakılıyor
GİRİŞ 06.02.2021 10:09 GÜNCELLEME 06.02.2021 10:09
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Uçma kabiliyeti olmayan, zengin işadamları tarafından masa kuşu olarak beslenen Kürenk ırkı Şebap cinsi güvercinlerin fiyatları 100 ile 500 bin lira arasında değişiyor. Güvercinlere dünyanın her yerinden talep geliyor. Şebab güvercini olarak kayıtlara geçen, aslında kostüm güvercini olarak bilinen ve farklı safkan soyların zamanla birbirine karışmasıyla ortaya çıkan güvercinler, uçma becerileri yerine dış görünüşleri sayesinde rağbet görüyor. Daha çok süs güvercini olarak tercih edilip yetiştirilen güvercinlerin Kürenk, Gök, Miski, Çakmaklı, Arap ve Aynakuyruk gibi ırkları bulunuyor. Yavru güvercin 100 binden alıcı bulurken birkaç sene sonra 200-250 bin liraya ulaşıyor

Fiyatları neredeyse lüks bir arabaya denk olan güvercinlere çocuk gibi baktıklarını anlatan Türkiye Kürenk Kulübü Derneği Başkanı Mutlu Erdem, "Güvercinlerin pahalı olmaları birçok kişinin ilgisini çekiyor. Bu kuşlara dünyanın her yerinden talep var. Bazıları bu özel kuşları yatırım gibi görüyor. Çünkü hiçbir zaman değerlerini kaybetmiyor. Bugün yavru güvercin fiyatları bile 100 bin liradan alıcı buluyor. Bu yavrunun birkaç sene sonra fiyatı 200-250 bin liraya ulaşıyor. Çok değerli kuşlar. Masraflı ve özel vitaminlerle bakıyoruz. Çok özel ilgi gösteriyoruz. Bursa'da yetişen bu kuşların cinsleri dünyanın her yerinde merakla takip ediliyor'"  diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • Abdurrahman 3 yıl önce Şikayet Et
  Yalan
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu süt mü verecek
  Cevapla
 • Erol 3 yıl önce Şikayet Et
  Kimse o paraları vermez fiyat yükseltmek için sallıyorlar.
  Cevapla
 • Seyfi 3 yıl önce Şikayet Et
  250.000 e lüks otomobil mi var? En düsügü 1 milyon. 250 bin e üst segment degil anca orta segment bir otomobil alınabilir.
  Cevapla
 • i Aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  yani şimdi bumu sorun
  Cevapla
 • Hakiki... 3 yıl önce Şikayet Et
  İnnel akle minke baridün
  Cevapla
 • batur alp 3 yıl önce Şikayet Et
  Be ne şimdi,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş, Immobile'yi resmen duyurdu
Erdoğan'dan son dakika Rusya ve Çin açıklaması! Flaş 3. Dünya Savaşı uyarısı