21 yıllık devlet memuru tesadüfen tanıştığı hobisini ek gelire dönüştürdü!

Manisa'da yaşayan 21 yıllık devlet memuru Ayhan Demirayak, tatile gittiği Marmaris'te görüp hobi olarak yapmaya başladığı su kabağı lambasında, gittiği kurslar ve aldığı sertifikaların ardından usta öğretici oldu. Mesaisi dışında tecrübelerini halk eğitim merkezleri ile belediye bünyelerinde açılan kurslara katılan kursiyerlere aktaran Demirayak, açtığı atölyede lambaları satarak, aile ekonomisine ek gelir sağlıyor.

21 yıllık devlet memuru tesadüfen tanıştığı hobisini ek gelire dönüştürdü!
21 yıllık devlet memuru tesadüfen tanıştığı hobisini ek gelire dönüştürdü!
GİRİŞ 08.02.2021 12:20 GÜNCELLEME 08.02.2021 12:20
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk babası Ayhan Demirayak, 2008 yılında ailece gittikleri Muğla'nın Marmaris ilçesindeki tatil beldesinde gezdikleri bir dükkanda su kabağından yapılmış lamba gördü. Demirayak, tatil dönüşü halk eğitim merkezi bünyesinde verilen kurslara katıldı. Kurslardan öğrendikleri ile el becerisini geliştiren Demirayak, su kabağından lamba, avize, abajur, saksı, kadın çantası ve çeşitli hayvan figürleri yapmaya başladı.


 
Usta öğretici belgesi alan Demirayak 12 yıllık tecrübesini kursiyerlere aktarıyor
 
Su kabağını adeta sanat eserine dönüştüren Demirayak, 2018 yılında çıraklık eğitim merkezine giderek, usta öğretici sertifikası aldı. 2019 yılından bu yana halk eğitim merkezleri ve Manisa'daki belediyeler bünyesinde usta öğreticilik yapmaya başlayan Demirayak, 12 yıllık tecrübesini kursiyerlere aktarıyor.Şehzadeler ilçesindeki tarihi Kurşunluhan'da atölye açan Demirayak, sipariş üzerine yaptığı ürünleri satarak, aile ekonomisine de ek gelir sağlıyor. Boş zamanlarında ve hafta sonlarında su kabağı işine yoğunlaştığını dile getiren Ayhan Demirayak, su kabağını işleyerek, stresini attığını söyledi.


 
Sipariş üzerine yaparak aile bütçesine katkı sağlıyorum
 
Su kabağı hikayesinin 2008 yılında gittiği tatil beldesinde gerçekleştiğini ifade eden Demirayak, "12 yıldır su kabağı lambası yapıyorum. 2019 yılından bu yana Manisa'da halk eğitim merkezi ve çeşitli belediyeler bünyesinde kurs veriyorum. Çeşitli yaş gruplarında kursiyerlerimiz var. Kursiyerlerimiz genelde ev kadınlarından oluşuyor. Kursta öğrendikleriyle su kabaklarından lamba yaparak, satıyor ve aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar. Su kabağından lamba, avize, abajur, saksı, kadın çantası ve çeşitli hayvan figürleri olmak üzere 10'un üzerinde obje üretiyorum. İlk zamanlarda ürettiklerimi hediye olarak veriyordum. Şu an sipariş üzerine yaparak, aile bütçeme ufak da olsa katkı sağlıyorum" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 6
 • Kansu. 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ın şu mübarek işine bakar mısınız sadece kendi yaratığı insanları nasiplensin diye su kabını bitkiden yetiştirip insan oğluna sunmuş sen büyüksün Allah'ım bu'da Ateistlere ders olsun.
  Cevapla
 • CENGİZ 3 yıl önce Şikayet Et
  bazı şeyler vardır, bedava versen alınmaz...
  Cevapla
 • ABDULLAH 3 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk ün resmini koyduguna göre yüklü para kazanir adam işi biliyor
  Cevapla
 • Anadolu 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede Atatürk Ticareti var..iyide kazandırıyor alıcısı bol kitle ne kitleyebilirsen
  Cevapla
 • medetres 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunun için gelmiştim.Aklın yolu birmiş :)
  Cevapla
 • ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  ek gelirmi bence memuriyet ek gelir kalmıştır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'de büyük değişim! Gözler o illere çevrildi
Rusya'dan son dakika Biden duyurusu: Şimdi sıra sonraki adımda! Putin'den flaş yorum