65 yıl önce çırak olarak başladığı mesleğini hala aynı sevgiyle yapıyor!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Metin Yılmazcan 65 yıldır ayakkabı tamirciliği yapıyor. Henüz 13 yaşındayken çırak olarak başladığı mesleğini hala aynı sevgiyle yaptığını dile getiren Yılmazcan bunu sebebinin küçüklüğünden beri mesleğe olan hevesi olduğunu söyledi.

65 yıl önce çırak olarak başladığı mesleğini hala aynı sevgiyle yapıyor!
65 yıl önce çırak olarak başladığı mesleğini hala aynı sevgiyle yapıyor!
GİRİŞ 27.02.2021 09:00 GÜNCELLEME 27.02.2021 09:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sakarya'nın Hendek ilçesinin en yaşlı ayakkabı tamircisi olan 78 yaşındaki Metin Yılmazcan, 13 yaşında çırak olarak girdiği dükkanda 7 sene çalıştıktan sonra askere gitti. Askerliğini bitiren Yılmazcan, hevesli olduğu ayakkabıcı tamirciliğinin inceliklerini öğrenerek kendi iş yerini açtı. İlçede en yaşlı ayakkabı tamircisi olan 78 yaşındaki Yılmazcan, çırak olarak başladığı mesleğini 65 senedir şevkle sürdürmeye devam ediyor.

Elazığ'da dedesinden kalma 80 yıllık mesleği 20 metrekarelik dükkanda sürdürüyor!
Küçüklüğümden beri hevesim vardı

13 yaşında çıraklığa başladığını belirten ilçenin en yaşlı ayakkabı tamircisi Metin Yılmazcan, “Çıraklığa 1956 yılında başladım. 1963 yılına kadar da çıraklığa devam ettim. Daha sonrasında askere gittim ve geldiğimde kendime bir ayakkabıcı dükkanı açtım ve halen daha devam ediyorum. Çıraklıkla beraber 65 senedir ayakkabı üretimi ve tamiri yapmaya devam ediyorum. Benim bu mesleğe küçüklüğümden beri hevesim vardı. Ayakkabı imalatı ve tamirinden zevk alıyorum işimi de zevkle yapıyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • erol/Antalya 3 yıl önce Şikayet Et
    Maşallah Allan nazardan korusun Amcamı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kylian Mbappe kanlar içinde kaldı!
Putin'den sürpriz ziyaret! Nükleer mesaj mı? Kremlin: Son derece ender bir gezi...