Adıyla şaşırtıyor, Adana'da yok satıyor! İki yüzlü kebabın porsiyonu 45 TL

Kebabın başkenti olarak bilinen Adana'da kebapçılık yapan Cihangir Korkmaz'ın kıyma ile bonfile eti birleştirerek ortaya çıkardığı 'iki yüzlü kebap' insanlardan yoğun ilgi görüyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde yaklaşık 80-90 porsiyon bu kebaptan sattıklarını söyleyen Korkmaz gerek yurtdışı gerekse yurt içinden pek çok insanın sırf Adana kebabını tatmak için geldiğini söyledi.

Adıyla şaşırtıyor, Adana'da yok satıyor! İki yüzlü kebabın porsiyonu 45 TL
Adıyla şaşırtıyor, Adana'da yok satıyor! İki yüzlü kebabın porsiyonu 45 TL
GİRİŞ 16.03.2021 14:45 GÜNCELLEME 16.03.2021 14:47
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kebabın başkenti olarak bilinen Adana, yemek kültürüyle öne çıkan kentlerden biri olarak biliniyor. Özellikle neredeyse tüm dünyada tanınan Adana kebabı, kentin en gözde yemeği olarak görülüyor. Gerek yurt dışı gerekse yurt içinden birçok kişi sırf Adana kebabını tatmak için kente geliyor. Durum böyle olunca kebapçılar da daha çok müşteri çekmek için yenilikler yapmaya başladı. Bunlardan biri olan kebapçı Cihangir Korkmaz, merkez Çukurova ilçesinde işlettiği restoranında Adana kebaba yorum katarak ortaya çıkardığı yeni kebabı müşterilerine sunuyor. Adını 'iki yüzlü kebap' koyduğu bu yemeğin kırmızı eti çok seven Adanalılar için güzel bir lezzet olduğunu belirten Korkmaz, özellikle kısıtlama olmadığı dönemler günde yaklaşık 90 porsiyon iki yüzlü kebap sattıklarını söyledi. İsmiyle tebessüm ettiren bu kebap hem kuşbaşı hem de Adana kebabı bir arada yemek isteyen müşteriler için son derece uygun.

Afyonkarahisar'ın eşsiz lezzeti 'Göce köftesi' tescillendi!

Adana kebabının yorumlanmış hali

Kendileri için yemekler arasında, Adana kebabının tahtını sarsacak hiçbir kebap türü olamayacağını aktaran Korkmaz, bununla birlikte yeniliklerin de yemek kültürüne zenginlik katacağını dile getirdi. Adana yemeklerini tanıtmak ve insanlara farklı lezzetler sunmak adına çalışmalar yaptıklarını kaydeden Korkmaz, “Adana kebabını biraz yorumladık. Dışına bonfile eti sardık. İçini farklı tatlarla zenginleştirdik. Ortaya bu yemek çıktı. Tabi ismi ilk etapta olumsuz bir çağrışım yapıyor. Adı her ne kadar ‘iki yüzlü’ olsa da tadı mutlu eder. Tabii adını ilk duyduklarında bir garipsiyorlar. Bu yemek restorana gelip ‘kuşbaşı mı yoksa Adana kebap mı yesem?’ diye ikilemde kalan müşterilerimiz için tasarlandı. İki lezzeti tek şişte birleştirdik. Bir buçuk kişilik olarak porsiyonu 45 liradan satıyoruz” diye konuştu.

Bir Adanalı olarak kebaptan vazgeçemediğini dile getiren Esra Uyan ise iki yüzlü kebabı damak lezzetine uygun bulduğunu ve severek yediğini söyledi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • hhüseyin 3 yıl önce Şikayet Et
  İkiyüzlü kebabın insanlardan yoğun ilgi görmesi gayet normal
  Cevapla
 • Selam 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu arada piyasada at ve eşek kalmadı. Domuz etine de dikkat.
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu aralar da çeşit çeşit şeyler çıkıyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kıbrıs Harekatı'ndaki olayın şahidi anlattı! Serçe, düşen helikopteri nasıl kurtardı?
Ehliyet alacaklar dikkat: Direksiyon sınavında kurallar değişiyor