Malatya'nın meşhur lezzeti kayısıdan 'kebap' yapıyorlar!

Dünya Kayısı Başkenti Malatya'da kayısı ile yapılan ürünlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Şimdiye dek kayısılı çikolata, kayısı döneri, kayısı tatlısı kayısı yağı, kayısı atomu ve kayısılı baklava derken şimdi de 'Kayısı kebabı' ortaya çıktı. Malatya kayısısı şimdide mangalcıların şişlerinde yerini aldı.

Malatya'nın meşhur lezzeti kayısıdan 'kebap' yapıyorlar!
Malatya'nın meşhur lezzeti kayısıdan 'kebap' yapıyorlar!
GİRİŞ 19.03.2021 10:33 GÜNCELLEME 19.03.2021 11:08
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kayısı Kebabı, özellikle yaz aylarında mangalcıların mutlaka deneyecekleri bir lezzet olarak görünüyor.  Özellikle kırmızı et ve tavuk etiyle birlikte kuşbaşı şeklinde kuru kayısı olarak şişlere takıldığını belirten Esnaf İrfan Yılmaz, Kayısı Kebabının ilgi gördüğünü söyledi. Ayrıca, kuru kayısılar şişe takılıp da kebap gibi kızartılarak da yenilebiliyor. "Kayısı Kebabı"  ile farkındalık oluşturduklarına dikkat çekti.

Adıyla şaşırtıyor, Adana'da yok satıyor! İki yüzlü kebabın porsiyonu 45 TLMalatya'mızda farkındalık oluşturmak istiyoruz

 

Esnaf  İrfan Yılmaz, “Malatya’mızda bir farkındalık oluşturmak için Malatya’mızın kayısısını gündemde tutmak ve yeni bir tat ile vatandaşları buluşturmak için Kayısılı Kebabı yapalım diye düşündük. Deneyince çok beğeni aldı. Karadeniz’e bakıyoruz. Hamsi balıkları ile birçok yemek yapıyorlar. Hamsinin  pilavı, kömbesi, kızartması, turşusu var.  Her şeyini yapıyorlar. Biz de Malatya’nın meşhur meyvesi ile vatandaşlarımıza kayısılı kebabı ikram ediyoruz.  Herkesin hoşuna gitti. Kayısımız gerçekten çok faydalı bir ürün. İsteyen vatandaşlarımıza Kayısılı Kebap ikram ediyoruz. Kayısı doğal bir ürün. Herkese tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu. Kayısı Kebabı çok lezzetli


Kayısılı Kebabı yiyen vatandaş Mikail Tuncer de beğendiğini söyleyerek, “Malatya’mızın kayısılı kebabını ilk defa tadıyorum. Gerçekten çok güzel. Herkese tavsiye ediyorum. Artık ben de bahçede mangal yakıp misafirlerime Kayısılı Kebap ikram edeceğim. Herkese tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Kırmızı et veya tavuk etiyle birlikte kuşbaşı şeklinde kuru kayısı şişlere takılarak ateşte, mangalda kebap gibi kızartılıp ikram ediliyor. Ayrıca, kuru kayısılar şişe takılıp da kebap gibi kızartılarak da yenilebiliyor. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
kayısı kebabı
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Tuğrul 6 ay önce Şikayet Et
  Piyasa tıkandı. Ürünü kaysı fiyatından satmak hoşlarına gitmiyor haliyle. ne yapacaklarını şaşırdılar.
  Cevapla
 • Süleymanoğlu 6 ay önce Şikayet Et
  yok artık....ayakkabı köselesindende kebap yapın...
  Cevapla
 • maraşlı 6 ay önce Şikayet Et
  allah akıl fikir versin. yanık gıdalar kansorojen dir.
  Cevapla
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  sacmalamakdan korkmakmassaN REZIL OLURSUN HADI KORKMA
  Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti ile MHP'den yeni çalışma: Her bölgeye 12 milletvekili
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli çağrı!