11 yaşındaki Liva Nur bulduğu para dolu cüzdanı polise teslim etti

Bilgisayarı olmadığı için derslerini telefondan takip eden 11 yaşındaki Liva Nur yolda bulduğu para dolu cüzdanı polise teslim etti.

11 yaşındaki Liva Nur bulduğu para dolu cüzdanı polise teslim etti
11 yaşındaki Liva Nur bulduğu para dolu cüzdanı polise teslim etti
GİRİŞ 05.04.2021 09:01 GÜNCELLEME 05.04.2021 09:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ankara'nın Bala ilçesinde yaşayan Bala İmam Hatip Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Liva Nur Korkmaz, kaldırım üzerinde bulduğu, içinde yüklü miktarda para ve çok sayıda kredi kartı olan cüzdanı Bala İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Emniyet ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucu cüzdanı, sahibi Erdinç Başlı'ya ulaştırdı.Baba Bekir Korkmaz, kızının Eba Tv'den ders görecek bir bilgisayarı dahi olmadığını belirterek, "Çocukluğuna ve nefsine yenik düşseydi de cüzdandaki parayla bilgisayar alalım deseydi işte o zaman yıkılırdım." dedi.

7 yıldır ilik nakli bekleyen küçük kız: Ölmek istemiyorum!

Liva cüzdanı bulduğunda hiç tereddüt etmeden teslim edelim dedi

Liva Nur'un babası Bekir Korkmaz, kızıyla birlikte yürürken kaldırımda cüzdan fark ettiklerini belirterek, cüzdanı direkt ilçe emniyet müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi. Baba Korkmaz, "Çok mutluyum, iyi bir evlat yetiştirdiğim için. Liva, cüzdanı bulduğunda hiç tereddüt etmeden 'baba emniyete gidip teslim edelim' dedi. İşte o zaman gözlerim yaşardı. Liva'nın Eba Tv'den ders görecek bir bilgisayarı dahi yok, derslerini cep telefonu ile almaya çalışıyor. Çocukluğuna ve nefsine yenik düşseydi de cüzdandaki parayla bilgisayar alalım deseydi işte o zaman yıkılırdım. Doğru olanı yaptı. Dürüst bir evlat yetiştirdiğim için gurur duydum." dedi.
Aileye böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür ederim

Kaybolan cüzdanın sahibi 45 yaşındaki Erdinç Başlı ise, hayvancılık yaparak geçindiğini belirterek "Cüzdanımı kaybettiğimi ilçe emniyet müdürlüğünden gelen telefon ile öğrendim. Kuaförde tıraş oluyordum. Gelen telefon ile emniyet müdürlüğüne davet edildim. Kaybettiğim cüzdanımın Liva tarafından bulunarak emniyete teslim edildiğini öğrenince inanın çok mutlu oldum. Liva'ya ve özellikle de babası Bekir Bey'e çok teşekkür ettim, güzel ahlaklı bir evlat yetiştirdiği için. Cüzdanımın içindekileri hiç eksiksiz teslim aldım." ifadelerini kaydetti.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • milli vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
    insan bulan çocuğa bir harçlık verir. ayıp olmamış mı? sadece teşekkür de ne oliiii?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Şehit Mehmet Ali Horoz'un vasiyet ettiği videosu ortaya çıktı: Eğer ben şehit olursam...
Gerilim had safhada! BM Genel Sekreteri Guterres'ten Lübnan açıklaması