Çin'den ithal ettiği çubukları fabrika kurarak üretmeye başladı, taleplere yetişemiyor!

İstanbul'da 20 yıldır Çin'den getirttiği ahşap karıştırma çubuklarını pazarlayan Rıdvan Akıncı kendi fabrikasını kurarak üretime başladı. Taleplere yetişemiyor.

Çin'den ithal ettiği çubukları fabrika kurarak üretmeye başladı, taleplere yetişemiyor!
Çin'den ithal ettiği çubukları fabrika kurarak üretmeye başladı, taleplere yetişemiyor!
GİRİŞ 08.04.2021 16:54 GÜNCELLEME 08.04.2021 16:55
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İstanbul'da yaşayan ve 20 yıldır Çin'den ithal ettiği çay ve kahve karıştırmak için kullanılan ahşap karıştırma çubuklarını pazarlayan 44 yaşındaki Rıdvan Akıncı pandemi döneminde işlerdeki düşüş nedeniyle 3 ay önce memleketi Tokat'ın Pazar ilçesinde kendi fabrikasını kurarak üretmeye başladı. Akıncı şimdi siparişlere yetişemiyor.

Eşini kaybetti, 4 çocuğu için girişimci oldu! Yılda 15 ton mantar üretiyor


800 metrekare alanda üretim yapıyor

Akıncı pazarlamasını yaptığı ahşap çay-kahve karıştırıcılarının üretimiyle ilgili Ar- Ge çalışması yaptı ve 3 ay önce Pazar ilçesinde 800 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikada ahşap karıştırıcı çubuk üretimine başladı. 28 kişiye iş imkanı sağlayan fabrikada üretilen karıştırıcı çubuklar yoğun talep gördü.


Talepleri karşılayamıyoruz

Koronavirüs nedeniyle İstanbul'daki işlerinde düşüş olunca memleketine dönerek bu işe yöneldiğini belirten Rıdvan Akıncı, "Pandemi nedeniyle işler durunca, bizim de hep hayalimizde olan bir işti tek kullanımlık ahşap karıştırıcılar. Bunlar ile ilgili hep üretim yapmayı düşünüyorduk. Ama pandemi başlayınca ve bizim işlerimizde yavaşlayınca, kendi memleketimize gelerek bir Ar- Ge çalışması yaptık. Sağ olsun Pazar Belediye Başkanımız Erdoğan Yılmaz Beyin de destekleriyle burada bir yer bularak makine siparişlerimiz verdik. Yaklaşık 3 aylık bir süreç oldu üretime başlayalı. Şu anda biz siparişlere yetişemiyoruz. Talepleri karşılayamıyoruz. Pandemi sonrasında daha da büyük bir beklenti içerisindeyiz. Kendi imalat fabrikamızı büyütmek için de ileriye dönük planlar yapmaktayız" dedi. 
 

Vali Çeber: Rize'nin mandalinası çayından daha eski!


Yüzde 100 doğal üretiyoruz

Tek kullanımlık ahşap karıştırıcı işinde dünya pazarının Çin'in elinde olduğu söyleyen Akıncı "Çin'den gelen ağaç Huş ağacı. Fakat bizim burada kullandığımız ağaç yerli ağaçtır. Çin'deki ürün ile bizdeki ürün arasında bir fark var. Yurt dışından gelen ürünlerin yüzeylerinde parafin var. Bu parafin petrolün ham maddesi, yani ürüne bir parlaklık kazandırmak için uyguluyorlar. Biz ise burada yüzde 100 doğal üretiyoruz. Biz bunu müşterilerimize de anlatıyoruz. Şu anda da yavaş yavaş Çin'in önüne geçmeye başladık. Şimdiden 1,5 aylık siparişlerimiz dolu. Hedefimiz ise bu alanda Çin'in önüne geçmek" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 6
 • Serkan 3 yıl önce Şikayet Et
  "Gerçekten de insan ancak kendi çalıştığını elde eder ve yine şüphesiz onun emeği kendisine pek yakında gösterilecektir. " (en-Necm, 53/39)
  Cevapla
 • burhan 3 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun, yolun açık olsun.
  Cevapla
 • M.ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu iş bu kadar basit tek şey ben yaparım demek inanmak ve de yüreğini koymak gönülden teşekkürler kardeşim . Her şey birden olmaz inşaalah arzu ettikten sonra yavaş yavaş sıray herşey olur.tek şey inanmak.
  Cevapla
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  tebrik ederim kardeş.Bize LAF yapan kifayetsizler değil iş yapan dirayetliler lazım.
  Cevapla
 • Molla Kasım 3 yıl önce Şikayet Et
  Aferin , çalışınca oluyor demekki, dışarıdan aldığımız burada ne üretebiliyorsak üretmek lazım. Mesela Oyuncak pazarı çin e neden mahkum olsun, hem ülke içine hemde Avrupaya sağlıklı oyuncak satabiliriz. Müthiş istihdam artar. Yapacak her türlü alt yapımız var. Mevcutlarada destek verilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Harita paylaşıldı! Çok sayıda il için peş peşe uyarılar
Tarım Kredi Market'ten yeni indirim! Yeni liste yayınlandı