83 yaşındaki emekli öğretmen akıllı masayla dünyaya açılıyor!

Denizli’de 83 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Kurucan, küçük bir demir atölyesi kurarak, kendi tasarımı olan Akıllı Masa’ların ihracatını yapmaya başladı

83 yaşındaki emekli öğretmen akıllı masayla dünyaya açılıyor!
83 yaşındaki emekli öğretmen akıllı masayla dünyaya açılıyor!
GİRİŞ 28.04.2021 13:15 GÜNCELLEME 28.04.2021 13:52
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Denizli'de emekli metal bölümü öğretmeni 83 yaşındaki Hüseyin Kurucan, 36 yıl önce emekli oldu. Kendine küçük bir demir atölyesi kuran Kurucan, altı yıl önce tecrübe ve bilgisini birleştirerek ‘Akıllı masa’ ismini verdiği masanın tasarımını yapıp tescilini aldı.
 

Adıyamanlı kasap askıda et uygulamasıyla takdir topladı!


Denizli'nin ahilik ustası seçildi

Akıllı masa üretime başlayan Kurucan, Danimarka’ya ilk ihracatı yaptıktan sonra şimdi de Bulgaristan’a ihracat yapmaya başladı. Tekerlekli ve birinci sınıf MDF'den ürettiği akıllı masaların hidrolik sisteme sahip olduğunu, kapalıyken 60 santimetre olan masanın, tek hareketle açıldığında 1 metreye 20 santimetre genişlik ve boya ulaştığını anlatan Kurucan, “1985 yılında emekli oldum ve 36 yıldır bu iş yerlerini yürütmekteyim. Çadırla başladım ve şuanda akıllı masalar üretiyorum, patentini de aldım. İnternet sitelerinde de satışlarımızı yapıyoruz. Bu sene beni Denizli’nin Ahilik ustası seçtiler. Bu işyerini 83 yaşında olmama rağmen yürütüyorum ve yürütmeye de devam edeceğim” dedi. 
 
Bu masayı 6 ile 7 yıl önce tasarladım ve patentini aldım

Masanın kullanışlı olduğunu ve yurt dışına da ihracat ettiğini belirten Kurucan, “Allah ne kadar ömür verirse. Kendime ve çevreme faydalı olmaya çalışıyorum. Yanımdaki elemanlara gerekli desteği veriyorum. Bu şekilde hayatımı sürdürmekteyim. Yurt dışına ve Danimarka’ya bir parti ve Bulgaristan’a da gönderdim. Akıllı masanın ölçüleri 60’a 120, açtığımız zaman 120’ye 120. İstediğimiz yükseklikte ayar yapılmaktadır. 10 kişiye kadar etrafında yemek yenmektedir. Genellikle yemek masası, sehpa ve ütü masası da olabiliyor. Ütü yapasınız bile ağaçta eğrilme, kırılma gibi şeyler olmaz. Bu masayı 6 ile 7 yıl önce tasarladım ve patentini aldım” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • ferruh 3 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle matematik öğretmeni değil. Yahu 120 cm x 120 cm masada 10 kişi nasıl yemek yiyebilir. Ancak cüce iseler olur.
  Cevapla
 • mehmet efe 3 yıl önce Şikayet Et
  ah dedem ölüm var
  Cevapla
 • YASİN 3 yıl önce Şikayet Et
  ölüm size de var!,adamcağız da bunu biliyor,ancak,hala üretken!helal olsun çalışkan insanlara.
  Cevapla
 • hormonsuz fikir 3 yıl önce Şikayet Et
  çalışmayıp ülkeye katkı sağlamayan gençlerden olmaması büyük suç tabi. haklısın!
  Cevapla
 • DevletiAliye 3 yıl önce Şikayet Et
  Eksik biliyorsun! ölüm var evet de yan gelin yatında demiyor. Amcamız bir sünneti de yerine getirmiş oluyor. Çalışan insan; demir misali kolay pas tutmaz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
2023 yılında zirveye oturdular! İşte popüler kız ve erkek bebek isimleri...
Süper Lig'de ilk iki haftanın programı belli oldu