Eşine destek olmak için evinin bodrumunda mantar üretiyor!

Kütahya’da Kübra Güleç isimli ev kadını pandemide işleri bozulan kuaför eşine destek olmak için evinin bodrumunda kültür mantarı üretmeye başladı.

Eşine destek olmak için evinin bodrumunda mantar üretiyor!
Eşine destek olmak için evinin bodrumunda mantar üretiyor!
GİRİŞ 19.05.2021 11:17 GÜNCELLEME 19.05.2021 11:33

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde yaşayan 1 çocuk annesi 27 yaşındaki Kübra Güleç, kuaför olan, ancak pandemi dolayısıyla işleri bozulan eşine destek olmak amacıyla bodrum katında kültür mantarı üretimi yapıyor

Görenler gözlerine inanamıyor, neşterle 10 günde yapıyor!


En büyük isteği aile ekonomisine katkıda bulunmak

Ev kadını olduğu için evde çok vakti olduğunu söyleyen 1 çocuk annesi Kübra Güleç,” İnternette kültür mantarı yetiştiriciliği konusunda yaptığım araştırmalar sonucunda konuyu eşime açtım. O da bana her türlü desteği vereceğini söyledi. Bunun üzerine Simav ilçesinde mantar işi yapan bir kişiden üretim konusunda bilgi aldım. Tavşanlı ilçesinden temin ettiğimiz kompostlarla 1,5 ay önce oturduğum binanın bodrum katında kültür mantarı üretimine başladım. Çocuğum olduğu için biraz zor oluyor ama kaynanam ve kayınpederim de bana destek oluyor. Şu an yavaş yavaş mantarlar çıkmaya başladı. En büyük isteğim ürettiğim mantarı satarak aile ekonomisine katkıda bulunmak” dedi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Elden kira ısrarına üç formül - Gazete manşetleri
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem!