Kaldırımda buldukları ilaçları şeker zannedip yutan ikizler zehirlendi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 4 yaşındaki Ecrin ve Mizgin adlı ikiz kız kardeşler kaldırıma atılmış poşet içindeki ilaçları şeker zannedip yutunca hastanelik oldu

Kaldırımda buldukları ilaçları şeker zannedip yutan ikizler zehirlendi
Kaldırımda buldukları ilaçları şeker zannedip yutan ikizler zehirlendi
GİRİŞ 22.05.2021 19:51 GÜNCELLEME 22.05.2021 19:58
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Olay, dün İnegöl İlçesi Huzur Mahallesi 17. Sokakta meydana geldi. İkiz kardeşler Mizgin ve Ecrin D. sokakta oyun oynarken kaldırıma atılmış poşet içindeki ilaçları şeker zannedip yuttu.Kısa süre sonra fenalaşan çocuklar, İnegöl Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. İkizler doktorların yaptığı müdahale sonrası yoğun bakıma alındı. İkizlerin babası Erkan Dündar, "Kızlarım yoğun bakımda. İlaçların etkisinden dolayı uyanmıyorlar" dedi.   

Trabzon'da doktorları bile şaşırtan üçüzler dünyaya geldi


Çocuklarımı göremiyor, sarılamıyorum. Ben yaşadım başkası yaşamasın 

Zihinsel engelli hastaların tedavisinde kullanıldığı iddia edilen ilaçları içerek yoğun bakıma alınan ikizlerin babası Erkan Dündar, “Çocuklar dün içtikleri ilaç nedeniyle yoğun bakımdalar. Dünden beri çocuklarımı göremiyorum. Bu ilaçlar zihinsel engellilerin tedavisinde kullanılan dozu yüksek ilaçlar. Vatandaşlarımızın kullanmadıkları ilaçları poşete koyarak çöp konteynerlerine atsınlar yada imha etsinler. Sokağımızda 10’un üzerinde çocuk var. Bugün ben bu durumu yaşadım, kızlarım yoğun bakımda. Ben onları göremiyorum, sarılamıyorum. Bu anlatılamaz bir durum. Bugün ben yaşadım en azından başka kimse yaşamasın. Bununla alakalı tüm vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyorum. Çocuklarımın bu durumda olmasına sebep olanlarda eminim ki vicdan azabı çekiyordur. İnşallah çocuklarım sağ salim çıksınlar, biz evimize dönelim” ifadelerini kullandı. 
  
Çamı açıp çöp diyerek kaldırıma ilaç atmak mantıklı bir hareket değil 

İlaçları sokağa atan kişinin komşuları olduğunu söyleyen Dündar, “İlaçları sokağa atan yetişkin biri. Çocuk olsa cahildir diyebiliriz. Ancak yetişkin birinin bu ilaçları poşete koyup çöp konteynerine atması yada tuvalete dökmesi gerekir. Böylece kimse zarar görmez. Görmemesi içinde elinden geleni yapması gerekiyor. Bugün bu durumu ben yaşadım. Yarın bir başkası yaşamasın. Camı açıp çöp diyerek kaldırıma ilaç atmak mantıklı bir hareket değil. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımız seslenip duyarlılığa davet ediyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 35
 • şifa 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah şifa versin
  Cevapla
 • kars36 3 yıl önce Şikayet Et
  özürlü vatandaşın düşürmüş olması muhtemel durum genelde tam bitirilmeden bir yere atılması zor ilaçlar
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Millet olarak çöplerimizi uluorta yerlere atma alışkanlığımız var, piknik yaptığımız yerler, sahilde plajlar, mesire alanları vs. poşet, kağıt, izmarit... Bu çöp atma kültürümüz değişmeden bu tür haberleri hep duyarız. Utanmaz pis bir tavrımız var bu konuda kabul edelim bunu.
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Burdan çıkan sonuç cahiliz. İlaçları atanda çocukların ebeveynide suçlu, cahil. Eğitim şart.
  Cevapla
 • Sass 3 yıl önce Şikayet Et
  Yaw düşürmüş olabilir nie atsın yazık günah bilmeden sallamayalım.Kaza ayrı birşey vurdum duymazlık ayrı birşey. Allah tez zamanda şifa versin kimsenin başına vermesin. Ben Ankara da yaşıyorum ben felan düşürmedim aklınızdan bile geçirmeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yumaklı: Köpek popülasyonunun artması sosyal hayatı etkiliyor
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı