Samsun'da bir baba 25 yıl önce liseyi bıraktı! Kızı ile aynı liseden mezun oldu

Samsun'da yaşayan 42 yaşındaki Orhan Uyar 25 yıl önce ara vermek zorunda olduğu lise eğitimine kızının gittiği lisede onunla birlikte devam ederek kızıyla birlikte mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. Uyar'ın hedefi üniversite okumak.

Samsun'da bir baba 25 yıl önce liseyi bıraktı! Kızı ile aynı liseden mezun oldu
Samsun'da bir baba 25 yıl önce liseyi bıraktı! Kızı ile aynı liseden mezun oldu
GİRİŞ 03.08.2021 15:34 GÜNCELLEME 03.08.2021 15:34

25 yıl önce ara vermek zorunda olduğu lise eğitimi tekrar devam ettirme kararı alan Orhan Uyar,  İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü'nden mezun oldu. Aynı sene kızı İrem Uyar ise Adalet Bölümü'nü bitirdi. Okulu başarı ile tamamlayan baba ile kızının diplomalarını İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen takdim etti.   

Ordu'da 85'lik Arif dede 63 yıldır bal satarak geçimini sağlıyorOrdu'da 85'lik Arif dede 63 yıldır bal satarak geçimini sağlıyor

 

EĞİTİM ŞART 

Kızı ile aynı okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Orhan Uyar, "Ben normalde 1996 -1997 yılı mezunu olacaktım. Yıllar sonra yarım kalan mücadelemi bitirmek istedim. Kızımın ve çevremin yardımı ile bitirdim. Mutluyum. Ortaokul mezununun hiç bir değerinin olmadığını gördüm. İleriye dönük üniversiteye devam etmeyi düşünüyorum. Eğitim şart diyorum. Zorunlu derslerim vardı. Fazla bir derse girmem gerekmedi. Geldim okula normal bir öğrenci gibi sınava girdim. Kızımın bilgilerinden de faydalandım" dedi.   
 


BABAMA YARDIM ETTİM

Kimi zaman ders konusunda babasına yardımcı olduğunu belirten İrem Uyar, "Ben ders çalışırken babam da geldi. Birlikte çalışmalarımız oldu. Ben de adalet bölümünden mezun oldum. Okula 2017 yılında başladım. Babam teşvik etti. Üniversite aşamasında sağlıkla ilgili bir bölüm düşünüyorum. Biz de seneye babamla üniversite sınavına girmeyi düşünüyoruz. Nasip olursa aynı üniversiteye gidebiliriz" diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen azimlerinde dolayı baba Orhan Uyar ve kızı İrem Uyar'ı tebrik ederek hediye takdiminde bulundu.   

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrailli isimden Osman Devleti önerisi
Murat Kurum: Çok net ve açık söylüyorum, 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı İmamoğlu'dur