Gaziantep'te bir berber traş ettiği her kişi için 1 fidan bağışlıyor

Türkiye'de son 1 haftadır birçok bölgede etkili olan ve pek çok alanı küle çeviren orman yangınlarına üzülen Gaziantep'teki bir erkek kuaförü traş ettiği her bir müşterisi adına TEMA vakfına 1 fidan bağışında bulunuyor. Hedefi 400-500 fidan

Gaziantep'te bir berber traş ettiği her kişi için 1 fidan bağışlıyor
Gaziantep'te bir berber traş ettiği her kişi için 1 fidan bağışlıyor
GİRİŞ 03.08.2021 10:15 GÜNCELLEME 03.08.2021 10:30
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Son günlerde Türkiye genelinde etkili olan orman yangınları pek çok yeşil alan ile birlikte yerleşim yerlerini de küle çevirdi. Her yaştan vatandaşı derin üzüntüye boğan yangınlar sonrası özellikle sosyal medya üzerinden yeni fidan dikimi ve fidan bağışı kampanyaları başlatılırken, Gaziantep'te faaliyet gösteren erkek kuaförü Rıdvan Turgut da tıraş olan her müşterisi için bir adet fidan bağışı yapacağını açıkladı. Bir hafta sürecek kampanyasında en az 400-500 civarı fidan bağışı yapmayı hedeflediğini ifade eden erkek kuaförü, yanan yerleri tekrar yeşillendirmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini aktardı.  

Adana'da annesiyle yangının ortasında kalan kadın: Tüfeğim olsa kendimi öldürecektimAdana'da annesiyle yangının ortasında kalan kadın: Tüfeğim olsa kendimi öldürecektim

  


TIRAŞ OLAN HER MÜŞTERİ ADINA FİDAN BAĞIŞI


Türkiye'yi hüzne boğan yangınlara çok üzüldüğü için tıraş olmaya gelen her müşteri için fidan bağışı yapmaya karar verdiğini açıklayan erkek kuaförü Rıdvan Turgut, "Ülke genelindeki yangınlarda günlerdir ormanlarımız yanıyor, ciğerlerimiz yanıyor. Biz de bu kaybettiğimiz ormanlarımızı nasıl geri kazanacağız diye hüzünle düşünürken aklımıza bağış fikri geldi. Sonrasında da iş yerimize tıraş olmaya gelen her müşterimiz için bir fidan bağışı yapmaya karar verdik. Bu fikri müşteriler de memnuniyetle karşıladı" dedi.  


 
HEDEF 400-500 FİDAN BAĞIŞI

Kampanyaya iki gün önce başladıklarını ve hedeflerinin en az 400-500 arası fidan bağışı olduğunu da aktaran Turgut, "Kampanyamız iki gün önce başladı. Günlük ortalama 20-30 arası müşterimiz oluyor. Şuana kadar 50-60 civarı bağış yaptık. Bu kampanyayı bir hafta boyunca sürdürmeyi ve en az 400-500 civarı fidan bağışı yapmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.  
 
MÜSTERİ OLARAK BÖYLE BİR KAMPANYAYI DESTEKLİYORUM

Kuaförün başlattığı kampanyayı takdir ettiğini belirten müşterilerden Hasan Savcı ise "Burası benim rutin olarak tıraş olduğum bir yer. İş yeri sahibi geçtiğimiz günlerde bu kampanyadan bahsetmişti. Ben müşteri olarak böyle bir kampanyayı destekliyorum. Ben de kendimce elimden gelen bağışı yapıyorum. Çünkü kaç gündür ormanlarımız, ciğerlerimiz yandı. O yüzden kuaförün başlatmış olduğu bu kampanyayı destekliyoruz" diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • özkan 2 yıl önce Şikayet Et
    sanatçı müsveddeleri de sanal ortamda ahkam kesiyorlar ama biz de elimize bir kova su alalım diyemiyorlar
    Cevapla
  • DARKCAPTAN 2 yıl önce Şikayet Et
    Helal olsun kardeşim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
BAE'den Türkiye planı! Al Mazroui: 'Liderlerimiz anlaştı'