Adana'daki yangında evi yanan Fatma teyzenin 10 yıl önce de bakkalı yanmış

Adana'nın Kozan ilçesindeki yangında evi yanan 64 yaşındaki Fatma Okutan'ın 10 yıl önce de bakkal dükkanının yandığı ortaya çıktı. Gözyaşları içinde yardım isteyen yaşlı kadının haykırışları yürek burktu..

GİRİŞ 30.07.2021 10:21 GÜNCELLEME 30.07.2021 11:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Kızlarsekizi Mahallesi’ndeki orman yangını devam ediyor. Dün yangında evi yanan 64 yaşındaki Fatma Okutan bugün evinin önüne gelip gözyaşlarına boğuldu. 

Manavgat'ta kanser hastası kadının tedavi parası yangında kül olduManavgat'ta kanser hastası kadının tedavi parası yangında kül oldu

 


SADECE ÜZERİMDEKİ KIYAFETLER KALDI 

Bütün eşyaları yanan 5 çocuk annesi kadın, 10 yıl önce de bakkal dükkanının yandığını hatırlatarak, “Dün canımızı zor kurtardık. Bakkalım da 10 sene önce yandı. Evimin tez yapılmasını istiyorum. Başka evim de yok. Tek bu evim var. Buğdayımdan hayvanlarımın yemine kadar her şeyim yandı. Dolabım, televizyonum yandı. Sadece üzerimdeki kıyafetlerim kaldı. Dün kaçtık yangından. Süt sağacak çanağım bile kalmadı” diye konuştu. BURADA DOĞDUK BÜYÜDÜK

Fatma Okutan’ın akrabası Ümmügülsüm Okutan ise yangına kendi çabalarıyla müdahale etmeye çalıştıklarını ancak başarılı olamadıklarını belirterek, “Kocası öldükten sonra Fatma’nın evini düzene soktuk ama dün hepsi gitti. Bir an önce evinin yapılmasını istiyoruz. Biz başka bir şehre falan gidemeyiz. Burada doğduk, büyüdük” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Bekir 2 yıl önce Şikayet Et
    Doğal ve beşeri felaketlere karşı Allah katında en iyi sigorta sadaka vermek. Bol bol sadaka verinki bu tür belalardan emin olun. Ayda 10-15₺nizi artık imkanınız neye elveriyorsa mutlaka bir şeyler verinki korunasınız. Esnaflardaki yardım kuruluşlarının yardım kutularına bırakın. Yapın iyiliğinizi atın denize balık görmezse Halık görürmüş.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş - Galatasaray! Muhtemel 11'ler
Kassam’dan İsrail’e ‘tünel’ sürprizi: Kazdı, çıktı, vurdu!